Yolculuk İçin 5 Keyifli Öneri - MottoJoy Gezi Rehberi

Yolculuğu Keyifli Hale Getirecek Öneriler

Kimi gidilecek yeri, kimi kavuşulacak kişiyi kimi de yolun kendisini sever. Sebep her ne olursa olsun yolculuğu keyifli hale getirmek istiyorsanız bu yazımız sizin için 😊        Yolculuk İçin 5 Keyifli Öneri

Her Şeyin Başı Müzik

Her şeyin başı müzik

İnsan ruhunu besleyen ve dinlendiren en iyi araç olan müzik, bir yolculuğun kesinlikle olmazsa olmazı. Hem sizin hem de yanınızdakilerin müzik zevkine uygun olarak hazırlanacak bir müzik listesi, seyahatten alacağınız keyfi ciddi anlamda arttıracak.

Eğer arabayla yolculuk ediyorsanız şoförün uykusunu getirmeyecek, hareketli şarkılardan oluşan bir playlist hazırlamalısınız.

Seyahatiniz otobüs yolculuğuyla devam edecekse tamamen sevdiğiniz tür ve gruplardan oluşan bir playlist hazırlayabilirsiniz. Bizim önerimiz gündüz ve gece için ayrı olmak üzere iki ayrı liste hazırlamanız yönünde 😊

Türkçe playlist önerimiz: //open.spotify.com/playlist/1TeTwP7PIplHyrvv6JV1n9

Yabancı playlist önerimiz: //open.spotify.com/playlist/37i9dQZF1DWWMOmoXKqHTD

Yemek Molası

Sağlıklı beslenin

Seyahat rotanızda molalar olacaksa kendinize önceden belirlediğiniz lezzet durakları oluşturabilirsiniz. Seyahat güzergahlarında özellikle yöre yemeklerinden tadabileceğiniz pek çok restoran veya seyyar tezgahlar bulunur.

Kendi damak zevkinize göre oluşturacağınız bir mola listesinin, yolculuk motivasyonunuzu fazlasıyla yükselteceğinden emin olabilirsiniz.

Manzara Fotoğrafları

Manzara Fotoğrafları

Yol boyunca birçok doğa harikası ve eşsiz manzarayla karşılaşabilirsiniz. Anın önüne geçmeden bu özel anları ölümsüzleştirmek yolculuktan aldığınız zevki katlayacak.

Instagram’a atacağınız güzel bir fotoğraf ya da sadece hatıra için saklayacağınız bir kare… Hiç farketmez, hepsi tek bir amaca hizmet ediyor: Muhteşem doğa manzarasında kendinizi kaybetmek veya bulmak…

Atıştırmalıklar

Atıştırmalıklar

İster uzun ister kısa bir yolculuğa çıkın, yanınıza alacağınız atıştırmalıkları doğru seçmeniz yolculuğunuzun seyrini belirleyecek en önemli etkenlerden biri.

Hafif, sindirimi kolay ve besleyici bir yiyecek listesi yaparak yolculuk boyunca sağlık açısından kötü sürprizlerle karşılaşmanızın önüne geçebilirsiniz.

Sandviç, kuruyemiş, meyve, poğaça, muffin, enerji barları ve lif açısından zengin kurabiyeler hem araç kullananların hem de yolcuların rahatlıkla tüketebilecekleri atıştırmalıklar.

Kitap

Kitap okuyun

Sürükleyici, olay örgüsü olan bir kitap tüm yolculuğun seyrini değiştirebilir. Eğer yolculuk sırasında kitap okuyamayanlardansanız sesli kitapları tercih edebilirsiniz.

Birbirinden keyifli tatil ve gezi içerikleri için MottoJoy Blog’a buradan göz atabilirsiniz 😉

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç