Yazın Türkiye’de Gezilecek En İyi 5 Yer - Mottojoy
mottojoy tatil turları
Yazın Türkiye’de Gezilecek En İyi 5 Yer

Yazın Türkiye’de Gezilecek En İyi 5 Yer

Yazın Türkiye’de Gezilecek En İyi 5 Yer

Havaların ısınmasıyla birlikte içimdeki gezginin tekrar yollara çıkma isteğini malum salgın sebebiyle bastırmaya çalışırken, başımdan geçen en güzel yaz tatili deneyimlerini gözden geçirirken buldum kendimi. Tekrardan altın kumların üzerinde sere serpe yayılıp güneşin tadını çıkarmak, macera dolu spor aktivitelerinde doğanın zorluklarına göğüs germek veya doğayla barışarak yeşilin kucağına kendimi bırakmak için içimde büyüyen dayanılmaz isteği bir nebze olsun rahatlatabilmek amacıyla, Türkiye’de gezilecek en iyi 5 yeri siz okuyucularımız için listeleme kararı verdim. Gelin, hafızamda yer etmiş mükemmel deneyimlere ev sahipliği yapan bu 5 yeri beraber yeniden keşfedelim.  Keyifli okumalar!

Fethiye, Muğla

Muazzam güzellikteki plajları, tarihi yapıları, göz alıcı doğası ve birbirinden ilginç atmosferleri barındıran bir hayaller şehri Fethiye. Her yıl yerli ve yabancı pek çok turiste kucak açan bölgede bulunan Kelebekler Vadisi en sevdiğim kamp noktasıdır. Burada çadırımı kurup denizin keyfini çıkararak zihnimi boşaltmanın verdiği zevki hiçbir şeye değişmem.

Ölüdeniz, Fethiye
Ölüdeniz, Fethiye

Olimpos, Antalya

“..ışık taşıyan şafağı terk ettikten sonra Kaptan Eudemos, oraya gömüldü gün misali kısa ömürlü gemisi, kırılmış bir dalga gibi..” diyor Olimpos Antik Kenti girişindeki yazıtın üzerinde. Hafızamda yer etmiş bu dizeler bana Olimpos’un bir özeti gibi gelmiştir daima: Öyle ki, zamanının önemli liman noktalarından biri olan Olimpos Antik Kenti günümüzde bir hayalet şehre, bir medeniyet için bir son durağa dönüşmesine karşın; çevresini gürül gürül saran doğan güzellikler ve içinde durmaksızın kaynayan hayatın devamlılığıyla hala taşkın bir denizin içerisinde kıyıya ulaşınca kırılmış bir dalgayı andırıyor.

Kuşadası

Aydın’ın bir ilçesi olan Didim’e bağlı Kuşadası harika plajlarıyla yazın dinlenmek için bir diğer dört dörtlük konum. Efes Antik Kenti ve Samos adası gibi diğer harika konumlara da yakınlığıyla öne çıkan Kuşadası’nı böyle bir listeye almamak olmazdı.

Kaş

Yaz sezonu, plaj ve deniz denilince akla ilk gelen yerlerden biridir Kaş. Küçük Çakıl, Büyük Çakıl, Patara ve diğer birçok harikulade plajlara sahip olan Kaş, denizin soğuk sularında yılın yorgunluğunu üzerimizden atmak için birebir. Ayrıca bu güzeller güzeli tatil noktasından kalkışlı Kekova turlarına, birbirinden özel dalış noktalarında dalış etkinliklerine katılabilirsiniz.

Kleopatra Plajı

Meşhur Kleopatra ve Sezar’ın aşkına ev sahipliği yaptığına yönelik efsanelerin gizli tanığı Kleopatra Plajı, masalsı bir yaz tatili için çok önemli bir başka konum. Kleopatra’nın Afrika’dan özel olarak getirttiği söylenen ve Türkiye’de bir başka örneği bulunmayan altın rengi kumların üzerinde denizin ve kumsalın tadını çıkartmak olağanüstü bir deneyim.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç