Uluslararası Dalyan Çevre Kültür ve Turizm Festivali - Mottojoy

Uluslararası Dalyan Çevre Kültür ve Turizm Festivali

Muğla’nın Ortaca ilçesinde Köyceğiz Gölü ile Akdenizi buluşturan kanalın çevresinde bulunan Dalyan’da her yıl, Haziran ayının son haftası ile Temmuz ayının ilk haftası gerçekleştirilen bir yaz festivali olan Caretta Caretta Çevre Kültür ve Turizm Festivali, bu yaz da gelip çattı. Yemyeşil doğası ve masmavi deniziyle birçok turistin ilgisini çeken Dalyan’da nesli tükenmekte olan Caretta Caretta’ları görmek için her yaz binlerce yabancı bölgeyi ziyarete geliyor. Dalyan’da düzenlenecek olan Uluslararası Dalyan Çevre Kültür ve Turizm Festivali her yıl olduğu gibi, bu yıl da kalabalık geçecek gibi görünüyor.

mottojoyuygulamasinihemenindir

Festivalde Neler Yapılır?

Uluslararası Dalyan Çevre Kültür ve Turizm Festivalinde her yaştan ve bölgeden insanların katılabileceği etkinlikler bulunuyor. Turist veya yerli tüm katılımcıların eğleneceği ve yeni kültürler tanıyabileceği aktiviteler ile çok keyifli bir festival haftası bizleri bekliyor.  Özellikle çocukların çok seveceği plaj aktiviteleri ve yarışmalarla, ailecek eğleneceğiniz bir gün geçirebilirsiniz. Festivalde, tekne yanaştırma yarışması, yağlı direk oyunları, futbol turnuvası gibi programlar özellikle ilgi görüyor.  Yöreye has yemekleri de tadabileceğiniz yarışmalar ve halk oyunları gösterileriyle, kültürü de yakından tanıyabilirsiniz. Festivalde, ünlü sanatçıların konserlerine denk gelmeniz de mümkün.

Festivaldeki etkinlikler

  • Çocuklar için plaj aktiviteleri ve yarışmalar
  • Tekne yanaştırma yarışmaları
  • Yağlı direk oyunları
  • Futbol Turnuvaları
  • Yöresel yemek yarışmaları

Dalyan

Dalyan’da Tur

Festivale katıldığınızda gününüz daha verimli geçmesini ve Dalyan’ın bütün güzelliklerini daha yakından görmek isterseniz Dalyan Turumuz tam size göre olacaktır. Dalyan Turumuzda, civarda görmek isteyebileceğiniz birçok yere gitmekte ve günü dolu dolu geçirmekteyiz.  İztuzu Plajı’na tekne gezintisinin ardından çamur banyosu ve nesli tükenmekte olan Caretta Carettaları görme şansıyla, bitmesini istemeyeceğiniz bu aktivite dolu gün, mobil uygulamamızda sizleri bekliyor.

Dalyan Turu İçeriği

  • İztuzu Plajı’na tekne gezintisi
  • Çamur banyosu
  • Caretta Carettaları görme şansı

Dalyan plaj

İlginizi çekebilecek içeriğimiz : Fethiye’de Mutlaka Yapmanız Gereken 10 Aktivite

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç