Türkiye’nin En İyi 5 Kayak Merkezi - MottoJoy Tatil Rehberi

Türkiye’nin En İyi 5 Kayak Merkezi

Kış yaklaşıyor, okullar ara tatile girmek üzere, bir an önce kayak takımlarınızı hazırlayın! Türkiye, kış sporları ve kış turizmi için birçok benzersiz turizm merkezine ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin en iyi 5 kayak merkezi için yazımıza göz atın.

Uludağ, Bursa

Bursa Uludağ

Türkiye’de kayak ve snowboard denilince akla gelen ilk turizm merkezi yıllardır hep Uludağ olmuştur. Hem profesyonel hem amatörler için uluslararası standartlarda kayak imkanları sunan Türkiye’nin en büyük kayak merkezi Uludağ, aynı zamanda 2543 metrelik yüksekliğiyle Türkiye’nin kuzeybatı bölgesinin en yüksek dağı ünvanını taşımaktadır. Uygun fiyatlı konaklama imkanları sunan Uludağ’da kayak sezonu Aralık-Mart ayları arasında açık olup her yıl çeşitli uluslararası festivallere ev sahipliği yapmaktadır. Kayakla aranız olmasa bile yalnızca Uludağ’ın bakir doğasını görmek için bile buraya mutlaka yolunuz düşmeli!

Erciyes, Kayseri

Erciyes Kayseri

Şehrin keşmekeşinden kurtulup nefes kesici doğanın tadını çıkarmak, Erciyes Dağı’nın Kayseri’ye açılan manzarasını teleferikle görmek için acele edin: zira Erciyes’te sezon başlamak üzere! Türkiye’nin en uygun fiyatlı konaklama imkanlarını sunan Erciyes’te sezon Kasım ayında başlıyor ve Mart ayının sonuna kadar devam ediyor. Yılın her mevsimi karla kaplı olan bu volkanik dağda kış sezonunda kar yüksekliği 2 metreyi buluyor. Her sene pek çok yerli ve yabancı turisti ağırlayan Erciyes, bu sezon da kayak tutkunları için en popüler seçeneklerden biri olacak!

Erciyes’teki en uygun fiyatlı kayak turlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Palandöken, Erzurum

Palandöken Erzurum

Türkiye’de kayak tutkunlarının diğer bir uğrak noktası ise Palandöken. 3125 metreye varan yükseklikteki bu doğa harikası, Aralık-Mayıs ayları süresince yüksek kar kalitesiyle hem profesyonel hem amatör kayakçılar için popüler bir konum. Şehre yalnızca 10 dakika uzaklıkta bulunan Palandöken, kayak severler için uygun fiyatlı bir alternatif oluştururken çeşitli doğal ve kültürel zenginlikleriyle unutulmaz bir kış tatili fırsatı sunuyor.

Kartalkaya, Bolu


Kartalkaya Bolu

Doğal güzellikleriyle Türkiye’nin benzersiz şehirlerinden biri olan Bolu, kış sporları için en popüler alternatiflerden biri olan Kartalkaya’ya ev sahipliği yapıyor. Konforun ve huzurun kucaklaştığı Kartalkaya Kayak Merkezi toplam 40 kilometreyi bulan uzunlukta 25 adet pistle Aralık-Nisan aylarında kayak tutkunlarına hizmet veriyor.

Ilgaz, Kastamonu

Ilgaz Kastamonu

Yalnızca kış sezonunda değil yılın her dönemi pek çok turiste ev sahipliği yapan Ilgaz Kayak Merkezi kayak severlerin bir diğer tercihi. 2850 metre yüksekliğindeki Ilgaz Sıradağları üzerinde bulunan Ilgaz Kayak Merkezi özellikle yeni başlayanlar için bulunmaz bir nimet. Aralık-Nisan ayları boyunca üç adet pist ile hizmet veren Ilgaz Kayak Merkezi, her sene olduğu gibi bu sene de sizleri bekliyor!

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç