Sevgililer Gününde Nereye Gidilir? - MottoJoy Tatil Rehberi

Sevgililer Gününde Nereye Gidilir?

Şubat ayının soğuklarına inat romantizmin ve aşkın en sıcak haliyle dolu dolu yaşandığı bir gündür Sevgililer Günü. Kimisi için yurt dışında romantik bir tatil fırsatı, şehirden uzaklaşamayanlar içinse kısa fakat güzel hatıralar biriktirmek için bir fırsat. Sevgililer gününü en iyi şekilde değerlendirmek isteyen çiftler için en romantik konumları bu yazımızda derledik.

Adalar

Adalar'da Sevgililer Gününde Ne Yapılır?

Adalar, iş ve okul gibi sebeplerle İstanbul’u terk edemeyen çiftler için harika bir kaçamak noktasıdır. Yeşilçam filmlerinin en güzel ve en romantik sahnelerine ev sahipliği yapmış Adalar, İstanbul’a yakınlığı sebebiyle şehirden uzaklaşamayanlar için Sevgililer Gününde gidilebilecek en iyi noktalardan biri. Kilise ve Köşkleriyle meşhur Adalar’ı bir ikon haline gelmiş bisikletlerle gezerken yüzlerce yıllık tarihi keşfedecek ve İstanbul’un içinde bir başka İstanbul yaşayacaksınız.

Eskişehir

Eskişehir'de Sevgililer Günü

İstanbul’dan uzaklaşalım fakat Türkiye’den de ayrılmayalım diyorsanız Eskişehir tam size göre. Türkiye’nin en romantik şehirlerinden biri olan Eskişehir’de Porsuk Çayı üzerinde yapılmış Şehr-i Aşk adasını ziyaret ederek hem fantastik hem de huzurlu bir kaçamak şansı yakalayabilirsiniz. Porsuk Çayı’na nazır kahvelerinizi yudumladıktan ve sevgililer için hazırlanmış olan kütüklere aşkınızı kazıdıktan sonra Aşk Adası’nın güzelliklerini keşfedebilir, ardından şehre inerek baş başa romantik bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Şirince

Sevgililer gününde Şirince'de Ne Yapılır?

İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı olan Şirince ismine uygun düşecek şekilde şirin bir köydür. Eski ve nostaljik Rum evlerinin arasında gezerken enfes kokuları içinize çekmek, manzaranın tadını çıkarmak aşkınızı tazeleyecek. Şirince’ye gelmişken meşhur Şirince şarabını tatmamak da olmaz. Şirince’de şarap tadım etkinliklerine katılabilir, mandalina ve zeytin ağaçlarının büyüleyici kokusu eşliğinde mükemmel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. İzmir’de konaklayıp Şirince’yi günübirlik ziyaret etmeyi tercih edebileceğiniz gibi geceyi buradaki şirin butik otellerden birinde yahut eski konaklardan birinde geçirmeyi de tercih edebilirsiniz.

Belgrad

Belgrad'da sevgililer günü

Belgrad, sevgililer gününde bir yurt dışı kaçamağı yapmak isteyen çiftler için kolay, ucuz ve son derece romantik bir seçenek. Vizesiz girebileceğiniz Belgrad’da film festivalleri, nehir turları, gece hayatı derken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Belgrad’ın romantik sokaklarında kaybolduktan sonra, bu gezinizi müthiş Belgrad mutfağını tanıma fırsatına erişebileceğiniz romantik bir akşam yemeğiyle taçlandırarak hayat boyu asla unutamayacağınız hatıralara sahip olma fırsatına erişeceksiniz.

Bir gün değil her gün en uygun fiyatlı tatil turlarından yararlanmak için sen de MottoJoy’a gel!

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç