Romantik Bir Tatilde Gezilmesi Gereken 11 Tatil Yeri - Mottojoy

Romantik Bir Tatilde Gezilmesi Gereken 11 Tatil Yeri

Her tatil çok güzeldir ancak sevdiklerinizle, özellikle sevgilinizle veya eşinizle gideceğiniz tatil diğerlerinden çok daha özel ve unutulmaz olmalıdır. Bu sebeple sevgilinizle tatile gitmeden önce gezeceğiniz tatil yerlerini iyice araştırmalı ve araştırmanızın sonucunda daha romantik bir tatil için gideceğiniz yer ve yapacağınız aktiviteler hakkında kararlar vermelisiniz.

mottojoy-banner2

Sizler için, romantik bir tatilde gezilmesi gereken yerler hakkında öneriler hazırladık.

Romantik Bir Tatil İçin Gidilebilecek Tatil Yerleri

1 Maldivler

Dünya üzerinde romantik tatil dendiğinde akla gelen ilk yer Maldivlerdir. Romantik tatilin markası haline gelmiş Maldivler, masmavi suyu ve bembayaz kumsallarıyla deniz sevenler için en ideal yerdir. Maldivlerde dalış yaparken eşine başka yerde rastlayamayacağınız deniz canlılarıyla karşılaşabilirsiniz.

2 Venedik

İtalya’da bulunan Venedik, tarihi sokakları, romantik yemekler yiyebileceğiniz restorantları, müzeleri ve kentin içinden geçen kanalıyla sevgilinizle muhteşem bir tatil geçirebileceğiniz bir tatil yeridir

3  Kapadokya

Muhteşem doğasıyla görenleri şaşırtan, Nevşehirde bulunan Kapadokya ülkemizin en önemli turistik mekanlarının başında gelir. Peri bacalarıyla, taştan yapılmış otelleri ve balon turlarıyla romantik bir tatil geçirmek isteyenler için Türkiye’deki en ideal tatil yerlerinden biridir.

4 Uludağ

Kışın yapacağınız romantik bir tatil için en uygun yer Bursa’da bulunan Uludağ’dır. Sevdiğinizle birlikte yapacağınız kayak turları, orman yürüyüşleri ve güzel bir akşam yemeğiyle Uludağ’da romantik anların keyfini çıkartabilirsiniz.

5 Budapeşte

Budapeşte

Macaristan’da bulunan Budapeşte, en romantik şehirlerden biridir. Burada yapacağınız tatil sırasında sevgilinizle beraber güzel restorantlarda enteresan tatlar deneyip, müzelerde turlayabilirsiniz.

6 Prag

Çekya’nın başkenti olan Prag bin yıldır zarar görmeyen tarihiyle, müzeleriyle, birbirinden güzel manzaraları ve atmosferiyle sevgilinizle geçirebileceğiniz romantik zamanlara ev sahipliği yapabilecek bir tatil yeridir.

7 Floransa

İtalya’nın Toscana bölgesinde bulunan Floransa, sanat ve kültürüyle ön plana çıkan bir kenttir. Çok güzel bir mimariye sahip olan bu kent Rönesans’a da başkentlik yapan müzelere ve romantik atmosferlere sahiptir. Floransa, bu özellikleriyle romantik bir tatil için tercih edilmesi pişman etmeyecek bir aşk şehridir.

8 Ağva

Muhteşem kumsalları ve deniziyle İstanbul’un doğusunda bulunan Ağva, Kısa romantik tatiller için birebir olan yerlerden biridir.

9 Paris

Fransa’nın başkenti olan Paris, her yıl milyonlarca turisti ağırlayan, tarihiyle, güzelliğiyle, mekanlarıyla insanları büyüleyen bir kenttir. Paris’te yapabileceğiniz aktivitelerin sayısı bir hayli fazladır. Şehirde bulunan tarihi müzeleri turlayıp Şanzelize yi gezebilirsiniz. Paris’in olmazsa olmazı Eyfel Kulesine çıkıp muhteşem manzaranın keyfine varabilirsiniz. Akşam yemeğinde sevgilinizle, Paris’in güzel restorantlarında Fransa’ya özgü yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Özet olarak Paris, yapacak aktivite sayısı olarak çok seçeneğe sahip olduğundan, burada sevgilinizle keyifli ve unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz.

10 Olimpos

Türkiye’de keyifli bir tatil dendiğinde akla gelen ilk yer olan Antalya’da bulunan Olimpos denizi ve kumsallarıyla ünlü olan bir bölgedir. Antalyanın doğusunda kalan bu bölgede, sevdiğinizle beraber ağaç evlerde kalabilir, denizin, kumun, güneşin tadını dilediğinizce çıkarabilirsiniz.

11 Roma

İtalyanın başkenti olan Roma, İtalya’da bulunan diğer şehirler gibi aşk ile anılan kentlerden biridir. Roma kültürüyle, sanatıyla, tarihiyle ve özellikle yemekleriyle eşsiz anlar geçirebileceğiniz bir şehirdir. Mimarisiyle insanı büyüleyen bir yer olan bu kentte sevgilinizle yapabileceğiniz birbirinden güzel aktiviteler bulabilirsiniz. Ancak sevgilinizle gideceğiniz bu kentte kesinlikle yapmanız gereken şeylerden biri de Roma Aşk Çeşmesine gidip güzel anılarınıza bir yenisini eklemek olacaktır.

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz :
Doğanın Tadını Çıkarabileceğiniz Kapadokya Turları
Adrenalin Dolu Tatil İçin Yapılması Gereken Tatil Aktiviteleri

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç