Rize'de Gezilecek Yerler – Rize Gezi Rehberi | Mottojoy

Rize’de Gezilecek Yerler

Karadeniz Bölgesi’nin turistik şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkan Rize’de gezilecek yerler oldukça fazla. Bu yazımızda sizler için Rize’de mutlaka görmeniz gereken yerler, tadına bakmanız gereken lezzetler ve deneyimlemeniz gereken aktivitelerden oluşan bir ‘’Rize Gezi Rehberi’’ oluşturacağız.

Günümüzde 12 ilçesi bulunan Rize, Karadeniz Bölgesi’nin Doğu Karadeniz Bölümü’nde yer alan bir şehirdir. Bir yerleşim yeri olarak kuruluş tarihi net bir şekilde bilinmemekte olup, Rize’den bahseden en eski kaynaklar 19. yüzyıla aittir. Bölgede yaşayan en eski topluluğun Kolhisliler olduğu düşünülmektedir. 1204 öncesinde en son Bizanslıların elinde bulunduğu bilinen Rize, 1204 yılında Trabzon İmparatorluğu’na bağlanmıştır. 1470’te II. Mehmed (Fatih Sultan Mehmet) tarafından fethedilmiş, 1867 yılında Trabzon Vilayeti’nin merkez sancağının kazalarından biri olmuştur.

Geçmişinin eskilere dayanması sebebiyle Rize gezilecek yerler listesiarasında tarihi yapılar da bulunmaktadır. Zil Kalesi ve Rize Kalesi bu yapılardandır.

1916 yılında Rus işgaline uğramasının üzerinden 2 yıl geçtikten sonra Rize, bağımsızlığına kavuşmuştur. Cumhuriyet dönemine kadar sancak merkezi konumunda olan şehir, 1924 yılında vilayet ilan edilmiştir.

Rize Merkez’de Gezilecek Yerler

Rize kuş bakışı manzara

Rize bütün ilçeleriyle; birbirinden farklı özelliklere sahip gezi noktaları sunan bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla birçok Rize ilçesi gibi Rize Merkez gezilecek yerler açısından zengindir. Merkez ilçesinin çok hareketli bir yer olduğunu söyleyemesek de, Rize’ye gitmişken şehir merkezini de gezmenizi tavsiye ederiz.

Rize Merkez’in sahil kesiminde muhteşem manzaraya karşı oturabilir ve leziz Rize Çayı’nı yudumlayabilirsiniz. Bu keyif için ilk önerimiz ise İskele Kafe olacaktır. Rize Merkez’in sahil şeridine indiğinizde karşınıza çıkacak olan bu kafede, Karadeniz’in hırçın dalgaları eşliğinde yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Rize gezilecek yerler listesi arasında Şahin Tepesi, Tarihi Rize Çarşısı, Rize Kalesi, Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Merkezi gibi noktalar öne çıkmaktadır.

Rize Kalesi

Rize’nin Merkez ilçesinin güneybatısında sanayi sitesine yakın bir konumda bulunan Rize Kalesi, 480 m² bir alan üzerine kurulmuştur. İç ve aşağı kalelerden oluşan Rize Kalesi’nin yapılış tarihine dair net bir bilgi olmasa da iç kalenin inşa tarihinin 6. yüzyıl, aşağı kalenin ise 13. yüzyıl olduğu düşünülmektedir.

360 derecelik bir seyir imkânı sunan kalenin üzerinde bulunan çay bahçelerinde çayınızı veya kahvenizi yudumlarken harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Rize Şahin Tepesi/Dağmaran

Rize Merkez’de Tophane Mahallesi’nde bulunan Rize Şahin Tepesi diğer adıyla Dağmaran, Rize gezilecek yerler listesi arasında Rize’yi yukarıdan gören bir konumda olanlardandır. Karadeniz’i ayaklarınızın altında hissedeceğiniz bu tepeden Kaçkar Dağları, Verçenik Dağı, Rize Ovit Dağı, Handüzü ve Çağrankaya Yaylalarını görme şansına sahipsiniz.

Rize Çaykur Cumhuriyet Çay Fabrikası

Şayet sıkı bir çay hayranıysanız ya da sadece çayın hikâyesine yakında tanıklık etmek istiyorsanız Rize Çaykur Cumhuriyet Çay Fabrikası’nı mutlaka gezin deriz. Bu fabrikada mesai saatleri içerisinde çay üretimini, paketlenme aşamasına kadar izleyebilirsiniz. Çayın hikâyesini öğrendikten sonra fabrikanın bahçesinde sıcak bir çay içmeyi de ihmal etmeyin deriz. 

Rize Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Merkezi

Türk çayının geliştirilmesine yönelik modern araştırmaların yapıldığı Rize Atatürk Çay ve Bahçe Kültürleri Araştırma Merkezi ziyaretçilerine çaylıkları gezme ve hatta çay toplama deneyimi yaşama imkânı sunuyor. Araştırma merkezinin üst tarafında ise yine çay içebileceğiniz, manzarasıyla ünlü Ziraat Çay Bahçesi bulunuyor. Bu sebeple burayı Rize gezilecek yerler listesine mutlaka eklemelisiniz.

Tarihi Rize Çarşısı

Kuyumcular Sokağı olarak da anılan Tarihi Rize Çarşısı Rize’nin en işlek sokağıdır. Şehir merkezinin tam ortasında kolaylıkla ulaşılabilecek bir yerdedir. 2017 yılında restore edilen çarşıda çoğunlukla kuyumcular, yöresel ürün ve hediyelik eşya satan dükkânlar bulunmaktadır. Şayet bir Rize hatırası edinmek veya sevdiklerinize küçük hediyeler götürmek istiyorsanız Tarihi Rize Çarşısı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Rize’de Gezilecek Görülecek Yerler

rize kaçkar dağları

Tertemiz havası ve yemyeşil doğası ile meşhur bir şehir olan Rize’de gezilecek görülecek yerler saymakla bitmez. Türkiye’nin en fazla yağış alan şehri olduğundan toprakları gür ormanlarla kaplıdır ve sebebiyle birbirinden güzel yaylalara sahiptir.

Ziyaretçilerini adeta bir masalın içindeymiş gibi hissettiren Rize yaylaları, Rize gezilecek yerler listesi içinde yer alanlar arasında en revaçta olanlardır. Turist potansiyeli her yıl daha da fazla artan şehirde çok sayıda yayla bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Pokut, Ayder, Gito, Ovit, Anzer, Elevit ve Avusor Yaylalarıdır. Rize’de yaz mevsiminde aşırı sıcaklardan bunalınca yapılacak en güzel şey yaylalara çıkarak muhteşem ambiyansın tadını çıkarmaktır. Düzenlenen Rize Günübirlik Turlar sayesinde yaylara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca Şenyuva Köprüsü, Palovit Şelalesi ve Fırtına Deresi de sıklıkla ziyaret edilen yerler arasındadır.

Rize Pokut Yaylası

Deniz seviyesinden 2.050 metre yükseklikte bulunan Rize Pokut Yaylası Çamlıhemşin ilçesine 21 kilometre, Çinçiva Köyü’ne ise 12 kilometre uzaklıktadır. Aslında kilometre bazlı bakıldığında Çamlıhemşin’e yakın olduğu ve kısa sürede ulaşılabileceği düşünülse de engebeli yolu sebebiyle Pokut Yaylası’na ulaşmak 1,5-2 saat gibi bir zaman almaktadır. Yine de Rize’de gezilecek yerler arasında gittiğinize asla pişman olmayacağınız noktalardandır.

70-80 evin bulunduğu Pokut Yaylası’nda bu evlerden bazıları konaklama için hizmet vermektedir. Bu evler ve pansiyonlar misafirlerine, ilçeye ulaşım konusunda destek olmaktadır. Pokut Yaylası için ‘’Kaçkar Dağları’nın en iyi terası’’ yakıştırması yapılmakta olup sisten meydana gelen bulut denizi ile de oldukça ünlüdür. Bu yayla Sal Yaylası’na çok yakın olduğundan 15-20 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz Sal Yaylası’na da mutlaka uğramalısınız.

Bu yaylaları ve daha fazlasını gezip görmek için MottoJoy Rize Kalkışlı Pokut Yaylası Turu sayfamızdan rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Rize Ayder Yaylası       

80’li yıllarda turizm merkezi, 90’lı yıllarda ise milli park ilan edilen Rize Ayder Yaylası Türkiye’nin en ünlü yaylasıdır. ‘’Rize Merkez Ayder Yaylası arası kaç km’’ diye soracak olursanız; Ayder Yaylası Rize Merkez’e 69, Çamlıhemşin’e ise 19 kilometre mesafededir.

Rize gezilecek yerler listesi arasında Ladin ve kayın ağaçlarına en çok rastlayacağınız nokta olan Ayder Yaylası, rengârenk çiçek ve bitki türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Karadeniz’de hem yerli hem yabancı turist bazında en çok ziyaretçi ağırlayan nokta olan Rize Ayder kaplıcaları ile de ünlüdür. Kaplıcalarındaki şifalı suların cilt, eklem ve organ sistemlerine iyi geldiği bilinmektedir.

Rize Ayder Yaylası otelleri ile harika konaklama imkanları sunmakta olup yaylada ayrıca restoran ve kafeler bulunmaktadır. Doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık ve rafting için de yılın her mevsiminde harika bir ortamdır. Bu sebeple Rize Ayder Yaylası kış turizmi için de oldukça önemlidir.

Bu harika yaylanın havasını solumak için Mottojoy Rize Ayder Turları sayfamızı ziyaret ederek rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Rize Gito Yaylası

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde yer alan Rize Gito Yaylası Karadeniz’in eşsiz güzelliğe sahip bakir yaylalarından biridir. Rize’de gezilecek yerler dendiğinde öne çıkan bir nokta olan Rize Gito Yaylası Çamlıhemşin sınırları içinde kalsa da aslında Hemşin ilçesine daha yakındır. Çamlıhemşin ilçesine 33 kilometre, Hemşin ilçesine ise 27 kilometre uzaklıktadır.

Karadeniz’den yaklaşık 2.000 metre yükseklikte bulunan Gito Yaylası’na ulaşım yolların bozuk olması sebebiyle oldukça zordur. Yaklaşık 50 evin bulunduğu yaylada; konaklama için pansiyonlar mevcut iken Gito Yaylası Rize açısından bakıldığında kamp yapmak için en elverişli yerdir.

Dilerseniz MottoJoy Gito-Badara Turu sayfamıza göz atarak, konu hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Rize Anzer Yaylası       

Hem Rize’nin hem ülkemizin en önemli coğrafi alanlarından biri olan Rize Anzer Yaylası yerli ve yabancı turistin ilgi odağıdır. Rize Anzer Yaylası da Rize gezilecek yerler listesi arasında revaçta olup endemik çiçeklere ev sahipliği yapmaktadır.  Bu çiçeklerden elde edilen bal sadece Türkiye’de değil dünya çapında ilgi görmektedir. Alternatif tıp için de önemli bir yer tutan Rize Anzer Balı dünyanın en pahalı balları arasındadır.

Rize Anzer Yaylası yazın rengarenk bir görünümde iken kışın sarı ve kırmızı ağırlıklı renklere bürünmektedir. Yaylada doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık, yamaç paraşütü ve rafting yapabilir ya da yalnızca huzurun ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Rize Avusor Yaylası     

Altıparmak Dağlarının eteklerinde bulunan, Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Rize Avusor Yaylası bir vadi içerisinde yer almaktadır. ‘’Rize Avosur Yaylası nerede?’’ diye soracak olursanız; Rize Avusor Yaylası Ayder Yaylası’nın üst kısımlarına konumlanmıştır. Rize’de gezilecek yerler listesine mutlaka dahil etmeniz gereken bu yaylanın güneydoğusunda aynı adı taşıyan Avusor Gölü vardır. Göl ile yayla arasında 1 saatlik mesafe bulunmaktadır. 

Rize Avusor Yaylası rakım olarak 2400 metre yüksekliktedir. Burada konaklama için pansiyonlar bulunmaktadır. Ayrıca yaylalar arasında trans geçit yapan dağcıların buluşma ve dinlenme noktasıdır.

Dilerseniz Rize Avosur Yaylası Turu sayfamıza giderek bu keyifli yayla yolculuğu için yerinizi ayırtabilirsiniz.

Rize Elevit Yaylası

Rize köy evi

Resmi kaynaklarda adı Yaylaköy olan Rize Elevit Yaylası Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlıdır. Çamlıhemşin’e yaklaşık 55 km uzaklıkta ve 1800 metre yükseklikte bulunan yaylada tipik Karadeniz yayla evlerini ve villa tipi 2 katlı evleri görebilirsiniz.

Elevit’in aslında bir köy olması sebebiyle buraya asfalt bir yol ile ulaşılabilmektedir. Böylece ulaşım kolaylaşmakta ve bu anlamda diğer yaylardan bir adım önde olmaktadır. Dolayısıyla Rize’de gezilecek yerler arasında anılan bu yer en zahmetsizce gezilebilecek yayladır.

Yaylada restoran, kahvehaneler, bakkallar ve bal satan dükkanlar bulunmaktadır. Ayrıca ortasından bir akarsuyun geçtiği bu köyde konaklama için pansiyonlar da mevcuttur.

‘Bu yaylanın keyfini ben de çıkartmak istiyorum’ diyorsanız Rize Elevit Yaylası Turu sayfamıza giderek yerinizi ayırtabilirsiniz.

Rize Zil Kale

Rize Kalesi’nden sonra bölgenin en yüksek kalesi unvanına sahip olan Rize Zil Kale Fırtına Deresi’nden yaklaşık 100 metre yükseklikteki bir sarp kayalığın üzerinde bulunmaktadır. Yapılış tarihine dair net bir bilgi olmasa da 14. yüzyıla dayandığı düşünülmektedir. Öne çıkan özelliği tarihi öneme sahip İpek Yolu’nun üzerinde yer almasıdır. Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırları içinde kaldığından Rize gezilecek yerler listesi arasında Zil Kale, hem doğası hem bol oksijeni ile oldukça iddialıdır.  

Rize Zil Kale dış surlar, orta sur ve iç kaleden meydana gelmekte olup iç kalede yılın farklı zamanlarında konser ve etkinlikler düzenlenmektedir. 

Rize Şenyuva Köprüsü

Fırtına Deresi üzerine inşa edilmiş olan Rize Şenyuva Köprüsü bölgenin bilinen en eski köprüsüdür. Eski adı Çinçiva olan bu köprü 1696 yılında inşa edilmiş olup Rize’de görülmesi gereken en önemli tarihi eserlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çamlıhemşin ilçesine 7 kilometre mesafede bulunan Rize Şenyuva Köprüsü dere seviyesinden yaklaşık 20 metre yüksekliktedir. Ziyaretçilerin ilgisini fazlasıyla çeken Rize Şenyuva Köprüsü Karadeniz turunun en güzel noktalarından biridir.

Rize Palovit Şelalesi    

Rize’nin en yüksek debiye sahip şelalelerinden biri olan Rize Palovit Şelalesi Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde bulunmaktadır. 15 metre yükseklikten dökülen bu şelale Rize gezilecek yerler listesi arasında belki de en çarpıcı olan noktadır. Gür ve bakir orman içinde dik kayalıklar arasından dökülen su sayesinde ortaya muhteşem bir manzara çıkmaktadır.

Palovit Şelalesi’ne giden yol üzerinde mesire ve kamp alanı bulunmaktadır. Bitki gözlemciliği ve doğa yürüyüşü sevenlerin uğrak noktası olan Palovit Şelalesi Zilkale den yürünerek ulaşılabilecek bir mesafededir.

Rize Kaçkar Dağları Milli Parkı 

51.500 hektarlık bir alanı kaplayan Rize Kaçkar Dağları Milli Parkı 90’lı yıllarda milli park konumuna gelmiştir. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi sınırlarında bulunan bu alan Çamlıhemşin’in merkezine 16 kilometre mesafededir.

Üçdoruk, Göller ve Kaçkar Dağları’ndan oluşan Rize Kaçkar Dağları Milli Parkı dokuz köy, otuz üç yayla yerleşiminden oluşmaktadır. Batısında Fırtına, doğusunda Hemşin Deresi bulunmakta olup birçok bitki ve hayvan türünü barındırmaktadır.

Turistlerin uğrak noktalarından olan ve Rize gezilecek yerler listesinde önemli yer tutan Zil Kalesi, Ayder Yaylası, Palovit Vadisi ile Fırtına Deresi Rize Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde kalmakta olup bölgede rafting, trekking, dağcılık ve heliski (helikopterli kayak) aktiviteleri yapılmaktadır. Ülkemizin en önemli ekosistemine sahip olan milli parkta ayrıca buzullar, buzul vadileri ve gölleri, morenler ve sirkler bulunmaktadır.

Rize Akyamaç Şelalesi Tabiat Parkı  

Rize Akyamaç Şelalesi

Rize Merkez’e 56 kilometre uzaklıkta bulunan Rize Akyamaç Şelalesi Tabiat Parkı Hemşin ilçe merkezine ise 2.5 kilometrelik mesafededir. Adından da anlaşılacağı üzere bölgede kesinlikle görülmesi gereken Rize Hemşin Akyamaç Şelalesi bulunmaktadır. Çevre düzenlemeleri kapsamında turistik açıdan sürekli geliştirilmeye çalışılan Rize Akyamaç Şelalesi Tabiat Parkı hem doğası hem şelalenin mest edici sesiyle Rize gezilecek yerler listesine alınmaya değer bir yer olarak karşımıza çıkmakta.

Rize Fırtına Deresi

Ayder Yaylası’ndan başlayan Ardeşen’in 2 kilometre batısında denize dökülen Rize Fırtına Deresi Kaçkar Dağları’nın kuzey yamaçlarına kadar uzanmaktadır. Rize Fırtına Deresi toplam uzunluğu 57 kilometre olup yerli halk tarafından Büyük Dere olarak da anılmaktadır.

23 kilometrelik rafting parkuru ile rafting tutkunlarının uğrak yerlerindendir. Yılın her mevsiminde rafting için uygun ortam sağlayan Rize Fırtına Deresi’nde raftingin zorluğu suyun debisine göre değişmektedir.

Rize’de Ne Yenir, Nerede Yenir?

Rize Mısır Ekmeği

Bilindiği üzere Türk Mutfağı bölgelere göre farklılık gösteren, zengin bir mutfaktır. Karadeniz Mutfağı da değişik tatlar içeren bir mutfak olduğundan ‘’Rize’de ne yenir’’ sorusunun cevabı oldukça geniştir.

Mıhlamadan pepeçura tatlısına, hamsikoliden termoniye kadar birçok farklı lezzeti barındırır Rize Mutfağı. Bu sebeple size tavsiyemiz Rize’de gezilecek yerler listesinden farklı olarak bir de Rize’de tadılacak lezzetler listesi yapmanızdır.

Şimdi sizlere ilk olarak Rize kahvaltı kültüründen, sonrasında ise diğer Rize yemekleri ve tatlılarından bahsedeceğiz.

Rize Kahvaltı Kültürü

Barındığı yaylalar sebebiyle tamamen doğal ürünlerin yetiştiği Rize’de kahvaltı sofraları da bu ürünlerle donatılmaktadır. Bu sebeptendir ki gidenler, Rize kahvaltı keyfini anlata anlata bitirememektedir.

Gideceğiniz Rize kahvaltı mekânları tarafından sizlere sunulacak olan Rize açık büfe kahvaltı veya serpme kahvaltı menüsünde şehre özgü şu lezzetler olacaktır:

 • Mıhlama
 • Mısır Ekmeği
 • Kavurmalı pide
 • Anzer Balı
 • Kuymak
 • Kolot peyniri
 • Minci
 • Carmi
 • Kurç
 • Tel peyniri
 • Turşu kavurma
 • Ligarba Reçeli
 • İmansız Peynir

Rize’de gezilecek yerler keşfine çıktığınız zaman bu lezzetleri tadabileceğiniz birçok mekân bulabilirsiniz. Bu mekânlardan bazıları hem yerli halk hem ziyaretçiler tarafından çokça sevilen ve memnun kalınan işletmeler olarak öne çıkmaktadır. 

Rize’de kahvaltı yapılacak yerler arasında en ünlü işletmeler ve yerleri:

 • Plato’da Mola: Pokut Yaylası, Çamlıhemşin
 • Yeşil Vadi Cafe Restaurant: Merkez Mahallesi, Çamlıhemşin
 • Sini Yöresel Yemek ve Kahvaltı Yeri: Konaklar Mahallesi, Çamlıhemşin
 • Evvel Zaman Yöresel Yemek ve Kültür Evi: Piriçelebi Mahallesi, Rize Merkez
 • Osmanlı Restaurant: Hoşdere Köyü, Ardeşen
 • Yeşil Vadi Restaurant: Merkez Mahallesi, Çamlıhemşin
 • Dağmaran Restaurant: Dağsu Mahallesi, Rize Merkez
 • Yeni Bahar Restaurant: Rize Merkez
 • Günbatımı Cafe & Restaurant: Rize Merkez
 • Eylül Cafe Restoran: Ayder Turizm Merkezi, Çamlıhemşin

Rize’nin En Meşhur Yemekleri

Karadeniz Mutfağı’nın çok çeşitliliğinden daha önce bahsetmiştik. Yazımızın bu bölümünde Rize’nin en meşhur yemekleri hakkında bilgi vereceğiz.

Hamsinin cenneti olarak bilinen Karadeniz’de hemen hemen bütün şehirlerde hamsi ile yapılan yemekler yaygındır.  Rize’de gezilecek yerler keşfi sırasında da hamsili pilav, hamsi çığırtası, kiremitte hamsi ve hamsikoli gibi lezzetlerin baş tacı olduğunu görebilirsiniz. Fakat hamsi ile yapılan yemekler dışında Rize Mutfağı’nı öne çıkaran birçok farklı yemek ve tatlı da mevcuttur.

İşte Rize’nin en meşhur yemekleri ve tatlıları:

 • Rize Pidesi
 • Rize Kavurması
 • Etli Kuru fasulye
 • Pazı Tavalısı
 • Kara Lahana Çorbası ve Sarması
 • Rize Simidi
 • Isırgan Yemeği
 • Lahana Rohtikosu
 • Termoni (Eksaşi)
 • Pepeçura
 • Laz Böreği
 • Pekmezli Kabak Tatlısı
 • Enişte Lokumu
 • Pekmezli Asude
 • Kabak Sütlacı

Gelelim bu lezzetleri tadabileceğiniz, ‘’Rize’de akşam yemeği nerede yenir’’ diye sorulduğunda en çok önerilen restoranlar, lokantalar ve bunların bulundukları yerlere. 

Rize’de en sevilen restoran ve lokantalar:

 • Yeni Bahar Restoran: Rize Merkez
 • Kuzey Balık Lokantası: Rize Merkez
 • Taç Mahal Et & Balık Lokantası: Rize Merkez
 • Osmanlı Sofrası: Rize Merkez
 • Huzur Pide ve Kebap: Rize Merkez
 • Konak Restoran: Rize Merkez
 • Lale Lokantası: Rize Çayeli
 • Köşk Pide: Rize Derepazarı
 • Mavera Cafe & Restoran: Rize Merkez
 • Andon Yayla Han: Rize Merkez

Rize Gece Hayatı

Gezilip görülecek yerler açısından son derece renkli bir şehir olan Rize gece hayatı bakımından çok aktif değildir. Yine de Rize’de gezilecek yerler arasında mekik dokuduğunuz bir günün ardından sevdiklerinizle birlikte eğlenebileceğiniz mekânlar mevcuttur.

Rize’de canlı müzik dinlemek için tercih edebileceğiniz mekânlar arasında; Salto Bar, Taka Bar, Kaptan More, Own Cafe Bar, Sazende Cafe, Kahve Deryası, Safir Cafe ve Beyaz Köşk Cafe öne çıkmaktadır.

Şayet sadece içkilerinizi yudumlayarak sakin bir akşam geçirmek isterseniz Çise Restaurant’ı tercih edebilirsiniz. Amacınız çay-kahve eşliğinde sohbet etmek ise Rize sahilde yer alan çay bahçeleri tam size göre olacaktır.

Bu yazımızda sizler için; keyifli vakit geçirebilmeniz adına detaylı bir ‘’Rize Gezi Rehberi’’ oluşturmaya çalıştık. Şayet Rize gezilecek yerleri ile kalbinizi çaldıysa Mottojoy Rize Gezi Turları sayfamıza bir göz atın deriz.  Şimdiden iyi tatiller 😊

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç