Ocakta Tatile Nereye Gidilir? - MottoJoy Tatil Rehberi

Ocakta Tatile Nereye Gidilir?

Yılbaşı coşkusunu arkamızda bırakıyor, yarıyıl tatili yaklaşırken tatil planları yapmaya başlıyoruz. Yılın stresini üzerinizden atmak, huzurlu bir köşede ruhunuzu dinlendirmek veya gece hayatının keyfini çıkarmak istiyorsanız kaçırmamanız gereken onlarca tatil noktası var. Yeni on yılda geçireceğimiz ilk tatil için en güzel tatil seçeneklerini yine sizler için derledik. Ocakta Tatile Nereye Gidilir?

Çeşme, Alaçatı

Alaçatı
Alaçatı

İzmir’de bulunan şirin bir yerleşim yeri olan Alaçatı yılın bu zamanında şehrin stresinden kurtulup sakin bir tatil yeri arayanlar için bulunmaz bir nimet. Yaz sezonunda rüzgar sörfü ve mükemmel plajlarıyla sunduğu tatil imkanlarının yanı sıra kış sezonunda da sevimli ve rengarenk taş evleri ve hiç ölmeyen gece yaşamıyla tatilcilerin uğrak noktası olma özelliğini koruyor. Konaklamanız boyunca meşhur Alaçatı Değirmenleri’nin sunduğu harika manzaranın keyfini çıkarabilir, Alaçatı sokaklarını bisikletle turlayabilir, çeşitli butik otellerde kafanızı dinleyebilir ve Çeşme’nin birbirinden güzel ilçelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bozdağ, İzmir

Bozdağ
Bozdağ

Yine İzmir ili sınırları içerisinde bulunan Bozdağ, kış turizmi ve kış sporları için kış sezonunda kar tutkunlarının favori tercihlerinden birisi. Kış mevsiminde sürekli olarak kar yağışı alan bölgede sezon içinde kar kalınlığı 80-120 metre arasında değişiyor ve uygun kar kalitesi kayak yapmayı elverişli kılıyor. Gerek amatörler gerekse profesyoneller için çeşitli pistlere ev sahipliği yapan Bozdağ Kayak Merkezi iki sezon boyunca ziyaretçilere kapalı olsa da kayak merkezinin 2020 yılında ziyaretçilere kapılarını açması bekleniyor. Şubat ayında Dağcılık Şenlikleri’ne ev sahipliği yapan kayak merkezi, şubat ayı için de kayak tutkunlarının tatil tercihlerinden birisi olabilir.

Ocakta Tatile Nereye Gidilir?

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar
Afyonkarahisar

Kış turizmi veya gece hayatı yerine Ocak ayınızı kaplıcalar, hamamlar ve termal hotellerde sağlık depolayarak değerlendirmek istiyorsanız Afyon tam size göre. Termal turizm cenneti olarak bilinen Afonkarahisar, çok sayıda üst kalite hizmet veren termal otellere ev sahipliği yapmakta. Türlü hastalıkların şifası ve vücutta biriken zehirli maddelerin vücuttan atılmasını sağlamasıyla bilinen kaplıcalarda gündüz kemiklerinizi ve ruhunuzu dinlendirirken, gece de Afyon’un efsanevi mutfağını keşfedebilirsiniz.

Stockholm, İsveç

Stockholm
Stockholm

Üst düzey bir Ocak ayı tatili geçirmek istiyor fakat yurt içi seçeneklerinden farklı bir tat mı arıyorsunuz? O halde Stockholm Ocak ayında tam aradığınız macera olacak. İsveç’in başkenti olan Stockholm tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle mutlaka görmeniz gereken bir yer. Gündüz Stockholm’ün eşsiz kültürel güzelliklerinden olan Vasa Müzesi, Stockholm Sarayı, Storkyrkan, Vasterlanggatan Caddesi gibi yerleri görebilir, gece ise efsane kuzey ışıklarını çıplak gözle görebilme şansına erişebilirsiniz.

En uygun fiyatlı tatil fırsatları için buraya tıklayın 😎

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç