Mart Ayında Tatile Nereye Gidilir? - MottoJoy

Mart Ayında Tatile Nereye Gidilir?

Her sene mart ayında, kış aylarını ve soğukları yavaş yavaş arkamızda bırakırken ve doğanın uyanışına günbegün şahit olurken içimizde bir kıpırtı hissetmeye başlarız. Bu kıpırtı, durağanlığa bir son verme isteğinin, keşfetme arzusunun ve maceraya atılma hissinin bizleri yola çağırışıdır. Güvenilir seyahat danışmanınız MottoJoy, yolun, doğanın ve keşfin çağrısına kulak veriyor ve yollara atılıyor yine. Mart ayında görülmesi gereken en güzel yerleri ve seyahat noktalarını MottoJoy gezgini Merve Küçükyurt listeledi. Keyifli okumalar!

Kıbrıs

Kıbrıs Adası

Akdeniz’in orta yerinde keşfedilmeyi bekleyen bir hazine… Birbirinden güzel şehirleriyle Kıbrıs’ı henüz görmediyseniz bu sene mutlaka tatil planlarınızı yapmaya başlamalısınız. Kıbrıs’ta konforlu bir tatil için ilk tercihim daima Girne. Burada lüks otellerin, eğlence noktalarının ve lüks konaklama tercihlerinin en iyilerini deneyimlemek mümkün. Kıbrıs’ın yıldızı olarak da bilinen Girne’de yapmayı en sevdiğim aktiviteler arasında Girne Kalesi, St. Hilarion Manastırı, Ağa Cafer Paşa Camii gibi kültürel noktaları ziyaret ettikten sonra marinanın etrafında kısa bir yürüyüş yapmak bulunuyor.

Ayder Yaylası

Ayder Yaylası

Tatil fırsatını temiz havaya en yakın olunabilecek şekilde, yani yaylalarda geçirmek isteyenler için ilk önerebileceğim konum Ayder Yaylası. İlk olarak geçen sene gidip gördüğüm Ayder Yaylası beni bütünüyle içine aldı ve asla terk etmek istemedim. Yaylanın temiz havası, kaplıcaları ve otantik yayla yaşamı günlük sıkıntılarımı ve şehir stresini tamamıyla arkamda bırakmama yardım etti. Pek çok rahatsızlığa iyi geldiği söylenen kaplıcalar ise en çok vakit geçirdiğim yer oldu. Buradayken masalsı yayla manzarasına nazır bir kahvaltı yapmanızı ise şiddetle tavsiye ediyorum.

Kazdağları

Kazdağları

Biliyorum, ayrıcalıklı oteller, lüks tatil fırsatları ve kaplıcalar bir kenara, doğayla baş başa kalmayı şiddetle arzulayan kampçılar da var aranızda. Doğanın koynunda birkaç gün geçirebilmek için can atan bu tatilciler için önerebileceğim ilk konum Kazdağları. Ne zaman Kazdağları’na kamp atıp birkaç gün geçirsem kendimi yeniden doğmuş sayarım. Yalnız Türkiye’nin değil, dünyanın da önde gelen yeşil alanlarından biri olan Kazdağları, türlü endemik bitkileri ve huzura yelken açanların diyarı olarak bu sene de ziyaret edilmeyi bekliyor. Buraya oldukça yakın bir konumda bulunan Kara Menderes Çayı da ziyaret edilmesi gereken bir diğer noktalardan. Ağaçlara dokunun, ciğerlerinizi oksijenle doldurun!

Tiflis

Tiflis

“Türkiye’de göreceğimi gördüm, artık görecek bir yer kalmadı,” diyen ve yurt dışı seçeneklerini düşünen tatilcilere göre ise Mart ayı içerisinde en iyi nokta Tiflis olmalı. Vize, seyahat sigortası ve kur farkı gibi dertlerden muzdarip olmadan yalnız kimlikle bile girip gezebileceğiniz Gürcistan’ın en güzel şehirlerinden biri olan Tiflis’te sizi bekleyen pek çok güzellik bulunuyor. Eski Tiflis, Rustaveli Bulvarı, Sameba Katedrali ve Narikala Hisarı ise şahsen gezmeyi en çok sevdiğim noktalardan yalnızca birkaçı.

Yurt içi ve yurt dışındaki en uygun fiyatlı tatil turları için: MottoJoy

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç