Marmaris Tekne Turları İle Gezebileceğiniz Koylar - Mottojoy

Marmaris Tekne Turları İle Gezebileceğiniz Koylar

Marmaris Ege ve Akdeniz’in kesiştiği muhteşem denizi ve birbirinden güzel koyları ile yurt içinden ve yurt dışından tatilcilerin vazgeçilmezi olan bir tatil bölgesidir. Tatilinizi Marmaris’te yapmaya karar verdiyseniz ve daha farklı eğlenceler arıyorsanız önerebileceğimiz aktivitelerden birisi marmaris tekne turudur. Mavi yolculuklar doğa ile iç içe olmanıza ve huzurlu bir tatil geçirmenize yardımcı olacak ve yeni koylar görmenizi sağlayacaktır. Marmaris’te tekne turları hangi rotaları izler, turlar nereden kalkar ve hangi koylara gider gibi soruların cevabını bulmak istiyorsanız yazımıza bir göz atın deriz.

Marmaris Tekne Turları Nerelerden Kalkar?

Marmaris tekne turu rotaları nelerdir? Marmaris sokakları, sahilleri ve plajlarında tekne turları yapan acenteler çok yoğunlukta olduğu için turlara katılmak çok kolay. Farklı rotaları izleyen ve farklı fiyatlarda birçok acente bulunuyor. Görmek istediğiniz koylara göre ve fiyatlarına göre acente seçimi yapabilirsiniz aynı zamanda acente seçeneği çok olduğu için Marmaris tekne turu fiyatları da oldukça makul tutulmuş. Tatile gitmeden hepsi garanti olsun diyorsanız eğer internet üzerinden de tekne turu için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Marmaris Tekne Turları Rotaları

Dalyan Turu:

Marmaris’ten en sık gidilen yerlerden birisi Dalyan’dır. Eğer çamur banyosu yapıp, İztuzu plajında denize girip, teknenizde güneşlenmek istiyorsanız Dalyan turunu es geçmeyin deriz. Bunların yanı sıra tarihi yerleri ile de dikkat çeken Dalyan, tatilcilerin uğrak mekanlarından birisidir.

Dalyan MottoJoy

Cennet Adası:

Marmaris koyunun giriş kısmında bulunan Cennet Adası halk arasında ada olarak geçmektedir. Normalde yarımada olan bu huzurlu yere Yalancı Boğaz da denilmektedir. Marmaris’e gelen tatilcilerin en çok ilgi gösterdikleri yer olduğu için bütün tur acentelerinin mutlaka uğradıkları yerlerden birisidir. Eşsiz manzarası ve doğasını görmeden geçmeyin diyoruz.

Cennet Adası

Fosforlu Mağara:

Marmaris tekne turlarının vazgeçilmezi olan çevresindeki eşsiz güzellikleri ile turunuza renk katacak yerlerden birisi de Fosforlu Mağaradır.

Fosforlu mağara

Amos Koyu:

Birbirinden değerli tarihi kalıntılar ve denizin birleşmesiyle muhteşem bir görüntüye ev sahipliği yapan Amos Koyu’nu tur rotanıza katmayı sakın unutmayın.

Amos koyu

Turunç Koyu:

Bir tatil beldesi olan Turunç Koyu, dilediğiniz gibi yüzebileceğiniz ve tekne turu sırasında kafanızı dinleyebileceğiniz yerlerden birisidir. Cennet bahçesi olarak bilinen ve özellikle yürümeyi sevenler için ideal yerlerden biri olan Turunç Koyu tekne turu rotasında vazgeçilmezlerdendir.

Turunç Koyu

Akvaryum Koyu:

Pamukkale’yi andıran travertenleri ile tatilcilerin yeni gözdesi haline gelen Akvaryum Koyu aynı zamanda tekne turların da mutlaka uğranan koylardan birisidir. Tertemiz denizi ve doğasıyla keyifli vakit geçirilecek koylardan birisidir.

akvaryumkoyutekneturlariilegezi

Kleopatra Adası (Sedir Adası):

“Marmaris sedir adasına nasıl gidilir?” sorusunun cevabı burada! Marmaris’ten yarım saat süren yolculuk ile adaya ulaşıyorsunuz. Bu adanın en büyük özelliği plajındaki kumların koruma altında olması. Koruma altında olan kumlara basmak, şezlong açmak kesinlikle yasak bu yüzden Kleopatra adasına tekne turu ile uğramak çok daha mantıklı görünmektedir. Adada Roma’dan kalma tarihi tiyatro, sur ve tapınaklar bulunmaktadır. Tekne turuna katılarak bunların hepsini görmeniz mümkündür.

Sedir adası kleopatra plajı

Bu yazımızda sizlere Marmaris tekne turları rotaları hakkında bilgi verdik. Eğer daha farklı aktiviteler veya turlar hakkında bilgi almak istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Fethiye Tekne Turu Tavsiyeleri

1 Comment

  • Gerçekten güzel bir blog yazısı olmuş. Listeye birde Marmaris Mavi Tur seçenek olarak eklenebilir. Yazınızda bahsettiğiniz tekne turlarından fiyat olarak pahalıdır ama adeta yüzen otel gibidirler. Düşünsenize bir hafta boyunca her sabah başka koyda uyanıp başka koyda uykuya daldığınızı. Gerçekten harika. Herkese saygılar, sevgiler.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç