Kelebekler Vadisi Kamp ve Gezi Rehberi - Mottojoy

Kelebekler Vadisi Kamp ve Gezi Rehberi

Kelebekler vadisi, Fethiye’nin Faralya Köyüne bağlı etrafı dik kayalıklar ile çevrili, ulaşımı biraz zor ancak kesinlikle buna değen muhteşem bir doğa harikası.Kırmızı rengi ve geniş kanatları ile dikkat çeken Kaplan Kelebekleri ve Vadi’nin mükemmel akustiği ile birleşince insanı büyüleyen şelanenin çağıltısı sizi adeta bir ütopya’da hissettiriyor.

Kelebekler Vadisi’ne Nasıl Ulaşılır ?

Kelebekler Vadisi’ne ulaşım için 2 farklı opsiyon var.Birincisi Faralya’dan yürüyerek gitmek. Hayli zorlu olan bu yürüyüş parkurunu eğer daha önce bir doğa yürüyüşü tecrübeniz yoksa tavsiye etmiyoruz. İkincisi ise tekne. Kelebekler vadisine giden 2 adet tekne var. Bunlar Ölüdeniz’den Kelebekler Vadisi’ne her saat başı kalkan tekneler ve belli aralıklarla kalkan Kelebekler Vadisi’nin kendi teknesi. Kelebekler Vadisi tekne ücretleri gidiş-dönüş 30 TL. Yolculuk yaklaşık 30 dakika. Bizce kesinlikle Kelebekler Vadisi’nin kendi teknesini tercih etmelisiniz. Hem konfor hem de müzikleriyle bu tekne Kelebekler Vadisi’nin ruhunu daha iyi yansıtıyor.

kelebeklervadisindeneredekalabilirim
İlginizi çekebilir : MottoJoy Fethiye Tatil ve Gezi Rehberi

Kelebekler Vadisi’nde Nerede Kalınır ?

Kelebekler Vadisi’ne tekne ile indiğiniz anda 90 TL karşılığında kamp kaydınızı yaptırmak zorundasınız. Çünkü Kelebekler Vadisinde konaklamanın maalesef başka bir yolu yok. Yani Vadi’de kamp ücreti kişi başı 90 TL diyebiliriz. Vadi’de konaklama için tercih edebileceğiniz 3 farklı seçenek var.Bunlar Bungalov,Çadır ve Glamping Çadırlar. Konforuna birazcık düşkün olanlar için kendi duş,tuvalet ve sıcak su kullanım alanları olan Glamping Çadır doğru tercih olabilir.Tabii fiyatının biraz tuzlu olduğunu belirtmemizde fayda var.Kendi çadırını getirenlere küçük çadır fiyatı üzerinden 30 TL’lik bir indirim uygulanıyor eğer kendi çadırınız yoksa hiç dert etmeyin 150 TL karşılığında Vadi İşletmesinden temin edebilirsiniz.Ayrıca konaklama fiyatlarına kahvaltı ve akşam yemeği de dahil.

kelebeklervadisindekampyapmak

Kelebekler Vadisi’nde Neler Yapılabilir ?

Kelebekler Vadisi Türkiye’nin en kendine has kamp alanlarından bir tanesi. Herkesin son derece yardımsever ve sevgi dolu olduğu Kelebekler Vadisi gerçekten samimi bir ortam. Sabah rezervasyonda gördüğünüz bir çalışan ile akşam sahilde gitar çalarken karşılaşıp beraber şarkılar söyleyebilirsiniz.

kelebeklervadisikampvegezi

Aynı zamanda Kelebekler Vadisi etkinlik olarakta çok zengin.İlk akıllara gelen şey tabii ki de Kelebekler Vadisi’nin masmavi denizi.Hayli derin ve berrak bir görünüme sahip olan Kelebekler Vadisi bölgenin en temiz sularından. Vadi’nin hemen ortasından geçen patika yoldan ilerleyerek yaklaşık 50 metreden dökülen ve kelebekler ile dolu olan Şelaleye ulaşabilirsiniz.Kelebeklere zarar verdiği için kesinlikle gürültü çıkarmaya müsaade edilmeyen Şelale’de gözlerinizi kapatıp, su sesinin insanı dinginleştiren sesinde kaybolabilirsiniz. Bu arada şelaleye gitmek biraz uzun ve engebeli. Dolayısıyla yanınıza mutlaka yürüyüş ayakkabası da almanızı tavsiye ederiz. Kelebekler Vadisi dalış için de son derece müsait. Koruma altında olduğu için denizaltında daha önce görmediğiniz pek çok canlı ile karşılaşabilirsiniz.

fethiyekampvehamakkeyfi
Ve en önemlisi Kelebekler Vadisi’nde gerçekten kafa dinleyebilirsiniz. Hamaklara uzanıp Vadi’nin muhteşem manzarası eşliğinde biraz kendinizi dinlemek bizce Vadi’nin en iyi aktivitesi.

İlginizi çekebilir : Fethiye’de Gezilecek Yerler: Kelebekler Vadisi

Bu yazımızda sizlere Kelebekler Vadisi’nde neler yapabileceğinizi ve gitmeden önce inceleyebileceğiniz gezi rehberini sizler ile paylaşmaya çalıştık. Kelebekler Vadisi’nde yapılabilecek aktiviteler hakkında daha detaylı bilgiler almak istiyorsanız mobil uygulamamızı indirebilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller diliyoruz 🙂

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç