Kayakseverler İçin En İyi Mobil Uygulamalar - Mottojoy

Kayakseverler İçin En İyi Mobil Uygulamalar

Kayakseverler İçin En İyi Mobil Uygulamalar

Kış sezonu açılıyor, kayak takımları hazırlanıyor, işten izin alınıyor ve kış tatili için en uygun oteller ve turlar aranmaya başlanıyor… Fakat gerek amatör gerek profesyonel kayak ve kar tutkunlarının aklında bir sürü soru var: Hangi kayak merkezine gitmeliyim, gideceğim yerde hava durumu nasıldır, kar kalınlığı ne kadardır, hangi otelden yer ayırtmalıyım… Pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da ilk başvurduğumuz ortam sosyal medya mecraları ve telefon uygulamaları oluyor elbette. Peki, bir kayakseverin, kendisi ve sevdikleri için hayati derecede önem taşıyan bu bilgilere ulaşmasını sağlayan en iyi mobil uygulamalar nelerdir? Bu yazımızda siz kayakseverler için en iyi mobil uygulamaları inceledik.

Ski Tracker

Kayakseverler için en iyi mobil uygulamalar

Ski Tracker, Exa Tools tarafından geliştirilen, kayak severler ve snowboard tutkunları için önemli istatistikler ve bilgiler içeren popüler bir uygulama. Mobil veri kullanmadan yalnızca GPS kullanarak kolay bir şekilde erişebileceğiniz bu uygulama ile maksimum kayak hızınızı ölçüp kaydını tutabilir, kayak pisti uzunluklarını öğrenebilir, zaman ölçümü yapabilir, kaydığınız yolları ve tepeleri haritada işaretleyebilir ve istatistiklerinizi fotoğraflarıyla birlikte arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Ski Tracker uygulaması sayesinde kişisel rekorlarınızı arkadaşlarınızla kıyaslayabilir ve kayak zevkini rekabetle birleştirebilirsiniz. Uygulama, şu an için beta versiyonunda olsa da 30 milyonun üzerinde kullanıcı tarafından indirilme istatistiğine sahip.

Sportler Ski Tracker

Kayakseverler için en iyi uygulamalar

TwoScape tarafından geliştirilen Sportler Ski Tracker, kayak verilerinizin kaydını tutma ve verilerinizi arkadaşlarınızla paylaşma olanağı sunan bir diğer mobil kayak uygulaması. Kolay kullanım özelliği sunan basit ara yüzü, kullandığınız yolları incelemenizi sağlayan interaktif harita seçeneği ve kayarken arkadaşlarınızın nerede olduğunu bulabilmenizi sağlayan canlı konum özelliğiyle mobil kayak uygulamaları içerisinde en popüler uygulamalardan bir diğeri.

Kayakseverler İçin En İyi Mobil Uygulamalar

Skiresort

Skiresort Service International tarafından geliştirilen Skiresort için, dünya çapında 5000 kayak merkezine ait bilgileri içeren veri tabanıyla bu alandaki en geniş bilgi kaynağıdır diyebiliriz. Skiresort uygulaması sayesinde dilediğiniz kayak merkezi hakkında tepe, teleferik, kayak takvimi ve kayak fiyatları bilgilerine erişebilir, haritaları kullanabilir, sürekli olarak güncellenen kar kalitesi ve kar kalınlığı bilgilerinden faydalanabilir, canlı webcam servislerini kullanarak arzu ettiğiniz kayak merkezini naklen görüntüleyebilir, 4000’in üzerinde kayak merkezinde konaklama imkanlarına ve bilgilerine ulaşabilirsiniz. Skiresort sayesinde en yakınınızdaki kayak merkezlerini bulabilir veya ilginç “Shake It” özelliği sayesinde telefonunuzu sallayarak uygulamadan kayak merkezi önerileri alabilirsiniz.

Snowforecast.com

En iyi kayak uygulamaları

Snowforecast.com tarafından geliştirilen bu uygulama, dilediğiniz dağlardaki kar durumuna erişmenize olanak sağlıyor. Dünya çapında 3100’ün üzerinde kayak merkezine ait veri tabanı sayesinde size en yakın kayak merkezini bulabilir, en sevdiğiniz kayak merkezlerine ait bilgilere günlük olarak ulaşabilir, interaktif hava durumu haritalarından yararlanabilir ve kayak merkezlerindeki kiralama servislerinin iletişim bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç