Kaş Tatili Sırasında Yapılabilecek En Eğlenceli Aktiviteler - Mottojoy

Kaş Tatili Sırasında Yapılabilecek En Eğlenceli Aktiviteler

Akdeniz’in en sevilen tatil yerlerinin başında gelen Antalya’nın batısında bulunan Kaş, yerli ve yabancı turistlerin vazgeçilmezi olmuş durumda. Tatil sırasında eğlencenin de dinlenmenin de bir arada yapılabildiği bu bölgede birbirinden güzel aktiviteler yaparken doğanın muhteşem güzelliğini de görme fırsatı bulabilirsiniz. Burada yapabileceğiniz aktiviteleri detaylı ve uzun bir şekilde arayıp zaman kaybetmemeniz için Kaş tatili sırasında yapılabilecek en eğlenceli aktiviteleri, MottoJoy olarak, sizler için derledik.

Kaş Plajlarında Denize Girmek

Kaş deyince akla ilk gelen aktivite tabi ki denizde yüzmektir. Mavinin her tonunu bulabileceğiniz Kaş plajlarında yüzmeye doyup, Güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Birbirinden güzel plajları olan Kaş, yaz döneminde çokça tercih edilen bir yer olmasına rağmen plaj sayısı çok olduğu için kendinize yoğun olmayan plaj bulmakta zorluk çekmezsiniz.

Özellikle görmeniz gereken Kaş Plajlarını aşağıda sizin için listeledik.

Kaş Plajları:

  • Patara Plajı
  • Kaputaş Plajı
  • Küçük Çakıl Plajı
  • Büyük Çakıl Plajı
  • İnceboğaz Plajı
  • Akçagerme Plajı
  • Limanağzı Plajı

 

 Scubadiving – Tüplü Dalış Yapmak

Kaş’ta denizin altındaki ekosistem doğallığını koruduğundan birçok dalış mekanının tersine burada yüzlerce deniz canlısıyla birlikte dalış yapabilirsiniz. Dalış sırasında birbirinden farklı deniz canlılarıyla karşılaşabileceğiniz gibi nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Caretta Carettalar ile karşılaşma ihtimaliniz bulunmakta. Kaş sularında yaşamlarına devam eden Caretta Carettalarla birlikte yüzerek unutulmaz bir tatil deneyimini yaşayabilirsiniz.

Batık gemi ve su altı vadisiyle de karşılaşacağınız bu dalış Kaşa giden herkesin tecrübe etmesi gereken çok keyifli bir aktivitedir.

 

Tekne Turu

Kaş Tatili Sırasında Yapılabilecek En Eğlenceli Aktiviteler

Bu turun çoğu tatil kentlerinde bulunan tekne turlarından en büyük farkı Dünyanın en nadir koylarına uğramasıdır. Uğrayacağınız koylarda etrafınızda baktığınız her alan muhteşem manzaralardan oluşmakta olup hatıranızdan hiçbir zaman silinmemesini isteyeceğiniz türden güzelliktedir.

Gidilen noktalarda molalar verilerek gerçekleştirilen bu tur, yolcuların denizde yüzmesi ve koyların tadını doyasıya çıkarmasına olanak sağlıyor.

 

Kekova Simena Antik Kentinde Kano

Büyük bir depremin ardından sular altında kalan Simena Antik Kenti müthiş tarihi kalıntıları barındırıyor. Burayı gezmenin yollarından biri tur tekneleri ancak hem eğlenmek istiyorum hem de görmek istiyorum diyorsanız, asla unutamayacağınız bu keyifli kano aktivitesini yapmalısınız.

Kano sırasında hem Batık Şehri (Kekova Adası) görebilecek hem de sular altındaki tarihi Simena Antik Kentini görebileceksiniz.

 

Yamaç Paraşütü

Kaş tatilinizde hep deniz aktiviteleri yaptınız ve “bunun dışında da eğlenceli bir aktivite yapmak istiyorum” diyorsanız Kaş’ın güzel doğasını gökyüzünden izlemek tam size göre olacak bir aktivite. Türkiye’de nadir yerlerde yapabileceğiniz yamaç paraşütü Kaş’ta çok tercih edilen bir eğlencedir. Gökyüzünden tüm Kaşı ve Yunanistan’ın Meis adası manzarasını havadan seyretmenin verdiği haz dışında yaşadığınız bu adrenalin tatilinizde sizi eğlencenin doruğuna çıkaracak.

Kaşa gittiğinizde kesinlikle yapmanız gereken aktivitelerden biri de yamaç paraşütüdür.

 

Kaleköy Gezisi

Normalde yarımada olan bu köye ulaşım sadece denizden olabiliyor. Bizans ve Likyalardan kalan tarihi kalıntılarda dolu köyde insanlar yaşam sürmekte. İsmini de aldığı üzere içinde bir bulunan kaleyi gezip tarihi kalıntıları inceleyebilir ve kalenin üzerinden kentin harika manzarasını izleyebilirsiniz. Manzaranın en güzel olduğu an ise tabi ki gün batımı. Kaleköyde gün batımını izlemek mutlaka yapmanız gereken aktivitelerden biridir.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerimiz :

Fethiye’de Mutlaka Yapmanız Gereken 10 Aktivite

Bodrumda Gezilecek Yerler : Birbirinden Güzel 10 Plaj

Mutlaka Keşfetmeniz Gereken Manavgat’ta Gezilecek Yerler

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç