İtalyan Koyu'nda (Kale Koyu) Gezilecek Yerler - MottoJoy

İtalyan Koyu’nda (Kale Koyu) Gezilecek Yerler

Bahar ayları yaklaşırken iş stresinden ve şehir yorgunluğundan biraz olsun uzaklaşmak için sakin ve huzurlu bir atmosfer ararız. Doğayla baş başa kalmak için bulup yer ayırttığımız, bir an önce kamp takımlarımızı sırtlanıp yola çıkmak için can attığımız yerlere vardığımızdaysa bazen büyük bir hüsrana uğrarız.

Zira doğal güzellikleri ve huzurlu atmosferleriyle tatilciler tarafından popüler olan bu konumlar genellikle gerek yerel işletmeler, gerekse kalabalık sebebiyle doğal iklimlerinden uzaklaşmış; binaların, mağazaların ve otellerin gazabına uğrayarak doğal güzelliklerini ve huzurlu atmosferlerini kaybetmişlerdir. Bu yazımızda gerçekten huzur dolu bir tatil arayışında olanları hayal kırıklığına uğratmayacak, sakin ve dingin bir konumdan bahsedeceğiz: İtalyan Koyu.

İtalyan Koyu

İtalyan Koyu’nda Gezilecek Yerler

Ege Denizi’nin kuzey bölgesinde yer alan Saros Körfezi’nde bulunan küçük bir koy olan İtalyan Koyu, turistlerin yoğun ilgisine maruz kalmayan sakin ve küçük bir koydur. Tertemiz ve sakin deniziyle yüzmenin tadını çıkarmak isteyenler için mükemmel bir konum olma özelliği taşırken, bakir kalan doğası sayesinde dalış yaparak bölgedeki deniz canlılarına daha yakından tanıklık edebilirsiniz.

İtalyan Koyu'nda Gezilecek Yerler

İtalyan Koyu, yerel halk tarafından daha çok Kale Koyu olarak bilinmektedir. Koyun içerisinde bulunan tarihi kıyı kalesinin geçmişi hakkında pek çok rivayet olmasına karşın genel kanı kalenin Cenevizliler zamanından kalmış olmasıdır. Dilerseniz, günümüzde bakımsızlıktan dolayı iyi durumda olmayan kaleyi keşfedebilirsiniz.

İtalyan Koyu’nda Neler Yapılır?

İtalyan Koyu, harika bir yüzme konumu olmasının yanı sıra özellikle mükemmel de bir kamp alanıdır. Manzara zengini bu küçük ama masalsı koyda doğayla baş başa kalmak ve zihninizi tam anlamıyla boşaltıp rahatlamak şansına erişebilirsiniz. Şehirden ve ışık kirliliğinden uzakta yer alması sebebiyle gün doğumu ve gün batımını izleyerek keyifli anlar yaşayabilir,  gece olduğundaysa göğü izleyerek yıldız deryasında kaybolabilirsiniz.

İtalyan Koyu'nda Neler Yapılır?

Gündüzleri günübirlik ziyaretçiler tarafından görece daha kalabalık olabilen koyda, kalabalıktan uzaklaşmak istiyorsanız koyun içlerine doğru giden patikaları takip edebilir, doğal bitki örtüsünü yakından inceleme şansı yakalayabileceğiniz doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz.

İtalyan Koyu, güzelliğiyle pek çok ziyaretçiyi kendine çeken diğer benzerlerine nazaran daha bakir kalabilmiş ve huzurlu atmosferinden şimdilik hiçbir şey kaybetmemiş olsa da, her gün artan popülerliği sebebiyle her yıl tatilciler için daha çok tercih ediliyor. Yakın zamanda doğal güzelliklerinden uzaklaşması beklenmese de İtalyan Koyu’nun güzelliklerinden tam anlamıyla faydalanabilmek için bir an önce tatilinizi planlamaya başlayın!

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç