İstanbul'un en iyi 5 korku evi - MottoJoy Tatil Rehberi

İstanbul’un En İyi 5 Korku Evi

Cadılar Bayramı’nı geride bıraktığımız bu günlerde eğer Cadılar Bayramı’nın tüyler ürpertici atmosferinden bir şekilde mahrum kaldıysanız size güzel bir haberimiz var: İstanbul, gizemli, dehşet verici, ilginç ve bir o kadar da eğlenceli birçok korku evine ev sahipliği yapıyor. Eğer dehşet verici hikayelerin bir parçası olmak, ekibinizle sırları çözüp unutulmaz anlar yaşamak istiyorsanız, gelin sizler için derlediğimiz İstanbul’un en iyi 5 korku evi yazımıza göz atalım!

İstanbul korku evi açısından pek çok alternatife sahip nadir şehirlerden biri. Özellikle son dönemdeki koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle İstanbul korku evlerinin de hem içerik hem de konsept anlamında bir revizyona girebileceğini belirtelim.

Karanlık Köşk Korku Evi – Kadıköy

Eğer Kadıköy’ün bir sakiniyseniz Hasanpaşa Kurbağalıdere’nin kötü şöhretini pek çok kez duymuşsunuzdur. Bölge, köylülerinin ve bölge halkının hakkında pek çok rivayetlerde bulunduğu, gizemli ve metruk bir binaya ev sahipliği yapıyor: Karanlık Köşk. Eğer dostlarınızla birlikte, dış görünüşüyle bile tüyler ürperten bu dört katlı esrarengiz binanın tarihi gizemini çözmek istiyorsanız rezervasyonunuzu hemen yaptırın!

Hasan Paşa Mahallesi, Andelip Esat Sokak, No 2, Kadıköy – İSTANBUL

0(216) 346 23 53, karanlikkosk@gmail.com

Frankenstein Korku Evi – Kadıköy

“Yaşıyor! Yaşıyor!” Kaçık profesör Dr. Frankenstein’ın, farklı ceset parçalarından ve bilimin nimetlerinden yararlanarak hayat verdiği dehşet verici canavarın hikayesini hepimiz duymuşuzdur. Peki, Dr. Frankenstein’ın İstanbul’da, Kadıköy’ün göbeğinde, eski ajandasını, notlarını, formüllerini ve planlarını sakladığı bir köşkü olduğunu kim bilebilirdi! Yıllar sonra Frankenstein’ın torunu tarafından keşfedilen bu üç katlı binada, Frankenstein’ın tüyler ürperten planlarını ortaya çıkarmak için ABD gizli servisi FBI sizi ve arkadaşlarınızı görevlendiriyor. Frankenstein Korku Evi’nde, bu üç katlı dehşetengiz laboratuvarda gerilim, korku ve macera dolu anlar yaşamak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden yerinizi ayırtın!

İsmail Hakkı Bey Sk. No:5, Acıbadem, 34718 Kadıköy -İSTANBUL

0533 590 67 97, frankensteinkorkuevi@gmail.com

Odadan Kaçış Korku Evi – Taksim

Korku evleri İstanbul için vazgeçilmez bir adrenalin meskeni desek yanılmayız. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde şubeleri olan Odadan Kaçış Korku Evi misafirlerine benzersiz bir odadan kaçış hikayesi sunuyor. Evdeki kapıları açmadan önce tüm cesaretinizi toplayın: zira neyle karşılaşacağınızı asla bilemiyorsunuz. 1970’lerde geçen bu hikayede, ailesi tarafından tutsak edilen Belis’in talihsiz kaderine şahitlik edeceksiniz. Gerilimin hat safhalarda yaşandığı bu korku evinden çıkmak için bir saatiniz var! İpuçlarını toplayın, aklınızı kullanın ve macera dolu bu tecrübeye kendinizi şimdiden hazırlayın!

Cihangir Mah. Sıraselviler Cad. Gül Apt. No:73/1 – Beyoğlu / İstanbul

0554 700 7631, info@odadankacis.com

Karındeşen Jack Korku Evi – Bakırköy

İngiltere tarihinin karanlık sayfası, korkunç hikayelerle dolu, Thames Nehri’nde cesetlerin yüzdüğü, her gün ayrı bir sokakta ayrı bir cinayetin işlendiği Victoria Dönemi’nde, Londra’nın en azılı seri katilinin peşindesiniz: Karındeşen Jack! 1 saatlik bu gerilim dolu serüvende ekibinizle birlikte ipuçlarını takip etmeli ve Karındeşen Jack’in izini sürmelisiniz.

Kartaltepe Mah. İncirli Cad. No:82/6, Bakırköy – İstanbul

0(544) 340 91 73

Dehşet Konağı Korku Evi – Beşiktaş

Türkiye’de de Karındeşen Jack’in dehşet verici hikayesini aratmayacak korku hikayeleri mevcut. Bunlardan en korkutucu olanlarından biri, 1920’lerde Beşiktaş’ta inşa edilmiş olan konakta, kızının yanan yüzünü tedavi etmek için civardaki çocukları kaçırıp üzerlerinde korkunç deneyler yapan ve sonucunda aklını tamamen yitiren Dr. Kemal Arıtürk’ün akıl almaz hikayesi. Bir ailenin yok olduğu konağa sizden önce daha kimse adımını atmadı, bu korkunç gizemi çözmek de sizlere kalıyor!

Sinanpaşa Mah. Küçük Remzi Sok. No:4 34353 Beşiktaş / İSTANBUL

0555 447 59 89 info@besiktaskorkuevi.com

İstanbul’daki en uygun fiyatlı etkinliklere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç