Fethiye'de Mutlaka Yapmanız Gereken 10 Aktivite - Mottojoy

Fethiye’de Mutlaka Yapmanız Gereken 10 Aktivite

Fethiye doğasının eşsizliğinin yanı sıra tatil sırasında yapabileceğiniz bir çok aktiviteyi de barındırmaktadır. Tüm tatilinizi otel odasında sıkılarak geçirmek yerine ister ailenizle isterseniz de tek başınıza yapabileceğiniz bir çok Fethiye aktivite ile unutulmaz bir tatil geçirebilirsiniz. Doğanın eşsiz manzaralarını izlerken adrenalin ile dolabileceğiniz Fethiye yamaç paraşütü ya da aileniz ile denizin tadını çıkarmak isterseniz Kelebekler Vadisi tekne turları aktivitelerini tercih edebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Fethiye’de yapmanız gereken 10 aktivite hakkında bilgi vermeye ve bu aktiviteleri MottoJoy mobil uygulaması ile nasıl kolayca yapabileceğinizi aktarmaya çalışacağız.

Fethiye’nin inanılmaz doğası ile harika manzaraların yanı sıra, bu manzaraların tadını doyasıya çıkarabileceğiniz aktiviteleri 10 maddede bir araya getirmeye çalıştık.

İşte Fethiye’de mutlaka yapmanız gereken 10 aktivite.

1 – Unutamayacağınız Ölüdeniz Tekne Turu

Ölüdeniz ve Fethiye’nin eşsiz güzellikteki sahillerini keşfetmek için tek yapmanız gereken, Ölüdeniz Tekne Turu‘na çıkmak ! Bu turu tarif etmek için kelimeler yetersiz kalıyor. Sizin ve ailenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde donatılmış konforlu teknelerle size denizde muhteşem bir gün vaat ediyoruz.

ölüdeniz tekne turu

Her yaşa ve her zevke uygun birçok aktiviteleri ile Ölüdeniz Tekne Turu yaz tatilinizin en unutulmaz turu olmaya aday. Hristiyan tarihi kalıntılarının yanı sıra St. Nicholas Adası, birçok farklı ve nadir görülen kelebek türlerini görebileceğiniz Kelebekler Vadisi‘ne de sahiplik etmektedir. Adanın farklı noktalarında (Soğuk Su Koyu, Mavi Mağara, Deve Plajı ve Akvaryum Koyu) denize girebilir, Akdeniz’in turkuaz sularında geçireceğiniz bu turda beklediğinizden çok daha fazlasını bulacaksınız.

ölüdeniz

Ölüdeniz tekne turu güzergahı ;

 • Mavi Mağara (20 dakika)
 • Kelebekler Vadisi (1 saat)
 • Akvaryum koyu (1 saat)
 • Saint Nicholas adası (1 saat)
 • Soğuk su koyu (30 dakika)
 • Deve plajı (1 saat)

oludeniztekneturuaktiviteleri
İlginizi çekebilir : MottoJoy Fethiye Tekne Turu Tavsiyeleri

2 – Fethiye Jeep Safari Turu İle Doğayı Keşfedin

Bağımlılık yaratan başka bir tur da Fethiye Jeep Safari. Macera düşkünü herkesi bu tura davet ediyoruz ! Modern dünyanın karmaşasından uzak koskoca bir gün için hazır olun. Fethiye jeep safari boyunca kıvrımlı ve engebeli toprak yollarda gidiyor, dağlara tırmanıp dere yataklarından geçiyor; baştan aşağı çamur, toz, su ve eğlenceye bulanıyorsunuz ! Ayrıca Yaka Köyü’nün çam ormanlarının temiz havasını alıyor, köy kadınlarını geleneksel halılar örerken görüyor, Saklıkent’in buz gibi sularında yürüyüş ve rafting yapıyor, çamurlu dere yataklarında güreşerek modern hayatın miskinliğini üzerimizden atıyoruz.Jeep Safari

Yanınıza deniz terliği, yüzme kıyafeti ve kişisel harcamalarınız için bir miktar para almayı unutmayın. Son olarak da günün eğlenceli yorgunluğunu, kir ve çamurunu plajda atıyoruz. Otelinize döner dönmez bir sonraki Fethiye jeep safari turu planlarını kurmaya başlayacaksınız!

jeepsafarifethiyeaktivitesicamurbanyosu

Ufak bir uyarı: Tur boyunca ıslak kıyafetlerle devamlı rüzgar yediğinizden dolayı beliniz çok üşüyebilir. Bu yüzden en azından yanınıza torba içinde bir kaç farklı t-shirt bulundurun ki yemek molalarında üstünüzü değiştirme imkanınız olsun. Fethiye jeep safari için yanınıza gereksiz eşya almayın. Ancak aldığınız eşyaları sağlam torbaların içinde muhafaza etmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca sağlam bir su tabancası edinmeyi unutmayın 🙂

fethiyejeepsafarisaklıkentduragı
İlginizi çekebilir : Doğayı Keşfetmek İçin Tatilde Jeep Safari Aktivitesi

3 – Denizin Derinliklerine Tüplü Dalış

Fethiye aktiviteleri arasında en sıradışı aktivite olan su altı dalışı ile Fethiye ve çevresi sizleri bekliyor. Ölüdeniz’in berraklığı ve temizliği sizleri büyülerken dalış hocaları eşliğinde değişik zaman ve periyotlar halinde su altı dünyasıyla tanışma fırsatı yakalamış olacaksınız.fethiyetupludalisaktivitesi

Değişik dalış noktalarında, resiflere, su altı mağaralarına ve adalara yapılacak keşif için hazır olun. CMAS, PADI, SSI sertifikalı eğitmenler, eğitim kadrosu konusunda tecrübeli, uluslararası konseptlerde lisanslara sahiptir. Ekip İngilizce, Türkçe ve Almanca dillerini konuşmakta olup, gerekli hallerde kurs ve eğitimler de bu diller ile verilmektedir.

fethiyetupludalissualtinda

Fethiye Tüplü Dalış Boyunca Neler Yapılmaktadır ?

Dalış noktasına varıncaya kadar geçen zaman içerisinde teknede size dalış ile ilgili detaylı bilgiler eğitmenler aracılığı ile verilir. Tüm dalış programı içerisinde özgürce denize girmeniz ve güneşlenmeniz içinde yeterli zaman ayrılmaktadır. Tüplü dalış sonrası Fethiye’ye dönüşünüz akşamüstü saat 17.00 ile 18.30 arasındadır. Tekne ile yolculuk süresince güneşlenip dinlenebilir kendinizi mavi suların serinliğine bırakabilirsiniz. İlk defa dalış yapacak iseniz endişelenmenize gerek yok. Ekibin profesyonel eğitmenleri size ilk pratik uygulamaları sığ ve durgun sularda rehberler gözetiminde yaptırmaktadır.

fethiyetupludalissirasinda

Tüplü Dalış yapan kişiler aynı gün içerisinde Yamaç Paraşütü aktivitesine katılamazlar ve kurs bitiminden itibaren 24 saatlik süreçte uçağa binemezler 14 yaş altı çocukların dalış yapması yasaktır. Hamile olanlar, astım hastaları, panik atak hastaları dalış yapamaz.

Ayrıca tekneye dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmiyor, fotoğraf ve CD ücreti de 50 TL’dir.

4 – Tatilin Keyfini Çıkaracağınız 12 Adalar Tekne Turu

Akdeniz’in en güzel kıyılarından biri olan Fethiye’de öne çıkan günübirlik tekne turlarının başında 12 Adalar Tekne Turu gelir. Otelinizden alınışınızın ardından tur, Fethiye limanında ki teknede tüm misafirlerin buluşması ile başlamaktadır. Fethiye körfezinin, mavi ile yeşilin buluştuğu eşsiz manzarasında, tur boyunca 12 adaları ve koyları ziyaret ediyoruz.

12adalarturufethiyeaktivite

Fethiye’nin birbirinden güzel koy ve adalarını içeren 12 Adalar Tekne Turu rotası sırasında Yassıca Adaları, Kızıl Ada, Tersane Adası gibi dünyaca ünlü adalarda mola vermektedir.Her bir adada verilecek yaklaşık bir saatlik yüzme molalarında yüzebilir, güneşlenebilir ve ya eşsiz adaları gezintiye çıkabilirsiniz.

Tertemiz kristal berraklığındaki sularda yüzecek, çeşitli adalarda keşif yürüyüşleri yapacak, doğa ananın en tatlı şarkısı eşliğinde güneş banyosu yaparken uykuya dalacak. Mangalda pişen taze tavuk ve balıklar, açık büfe olarak öğle yemeği için en müsait manzarada, teknemiz sabitken ikram edilir. 12 adalar tekne turu ile koy ve adalarına doğru bu unutulmaz mavi yolculuğu eminiz ki çok sevecek ve tekrar katılmak isteyeceksiniz. Teknemizin limana bağlanması ve otelinize dönüş servisinizin ardından tur sonlanacaktır.

Fethiye yelkenli 12 Adalar Tekne Turu sabah 10:30′ da başlayıp, akşam 18:00′ da sona erer. Fethiye yelkenli 12 Adalar Tekne Turu fiyatları içerisinde gidiş – dönüş otel servisi ve açık büfe öğle yemeği dahildir.

12 Adalar tekne turu güzergahı ;

 • Yassıca adası (45 dakika)
 • Boynuzbükü Koyu (1 saat)
 • Akvaryum Koyu (45 dakika)
 • Tersane adası (45 dakika)
 • Kızıl Ada (45 dakika)

İlginizi çekebilir : Fethiye 12 Adalar Tekne Turu, Rotası ve Fiyatları

5 – Aksiyon Dolu Fethiye Rafting İle Adrenalinin Tadını Çıkarın

Eğer Fethiye bölgesinde tatil yapmayı düşünüyorsanız Dalaman Çayı Rafting turuna katılmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Unutulmayacak, heyecan dolu, çok eğlenceli Fethiye rafting aktivitesini yapmadan tatilinizi noktalamanız büyük bir eksiklik olacaktır.

dalamandaraftingheycani

Rafting, panik atak ve yüzmeye engel olabilecek sağlık sorunu olmayan 16 yaşından büyük herkesin katılabileceği ve mutlaka katılmasını önerdiğimiz, eğlence, macera, adrenalin, heyecan dozu yüksek olan doğa içinde yapılan bir su sporudur. Fethiye bölgesinde yaz aylarında sıcaklığın elli dereceye ulaştığı zamanlarda kendinizi yemyeşil doğa harikası bir kanyonun içinde buz gibi serin sulara bırakıp bunaltıcı sıcak havadan biraz olsun uzak kalıp ruhunuzu dinlendirip yenileyebilirsiniz.

dalamanraftingaktivitesi

Dalaman Çayı dev kayalar etrafından akan, bembeyaz köpüklü suları, çam ormanları içinde yer alan muhteşem ambiyans ile sizleri eğlenceye davet ediyor. Mayıs – Kasım ayları arasında Ölüdeniz, Hisarönü, Ovacık, Fethiye, Çalış ve Göcek bölgelerinden hareket ederek hemen hemen her gün düzenlenen günübirlik Fethiye rafting turuna katılabilirsiniz.

dalamanraftingfethiyeaktivite

Rafting yapmak için herhangi bir eğitim veya ön tecrübeye ihtiyaç duyulmaz. Her rafting botunda alanında tecrübeli en az bir nehir rehberi bulunur. Güvenli can yelekleri ile yüzme bilmeyenler de Fethiye rafting turuna katılıp bu heyecanı yaşayabilirler. Dalaman Çayı’ndaki rafting turları, 8-10 kişilik şişme botlarda ve yabancı dil bilen profesyonel rafting rehberleri eşliğinde yapılır.

dalamanraftingturu

Rafting’e katılmak için en az 48 saat önceden rezervasyon yaptırılması tavsiye edilir.

İlginizi çekebilir : Adrenalin Dolu Tatil İçin Yapılması Gereken Tatil Aktiviteleri

6 – Fethiye ATV Safari Turu İle Doğanın İçine Yolculuk

Adrenalin tutkunlarının tozu dumana kattığı Fethiye Atv Safari Turu gençlerin ve genç kalmak isteyenlerin tercih ettiği bir organizasyondur. Eşli ya da tek başına katılım sağlanan turda, gün boyu heyecanın doruklarına kadar çıkılabilir. Kayaköy orman içinde gün boyu iki sorti yapılan Fethiye ATV safari turunda doğal parkurun yarattığı heyecan sayesinde tatil keyfi taçlandırılır.

Herhangi bir lisans gereksinimi duyulmadan yapılacak Quad safari turunda katılımcıların güvenliği ön planda tutulur. Kayaköy mevkiinde yapılan ATV safari turu, haftanın her günü talebe uygun olarak düzenlenir. Transfer ve güvenlik ekipmanları ATV safari turu fiyatı içine dahil edilmiştir. Kişisel harcamaların yanı sıra CD, video veya fotoğraf satın almak isteyenler ek ücret ödeyerek bu heyecanın ölümsüz bir anı olarak kalmasını sağlayabilirler.

Dilerseniz Fethiye aktiviteleri ile ilgili videoyu izleyebilirsiniz :

Sabah ve öğleden sonra belirlenen saatlerde gerçekleştirilen iki ayrı sorti, tek ya da çift kişilik olarak tamamlanabilir. Yaklaşık olarak bir buçuk ila iki saat sürecek parkur içinde hendekler, eğimler, zirveler ve doğal patika yolu bulunur. Fethiye ATV safari turu öncesinde rehberler eşliğinde bilgilendirilecek olan adaylar daha sonra araç başına geçerek sürüş keyfi yaşayabilirler. Son derece eğlenceli bir aktivite olan ATV Safari Turlarında adrenalin, kahkaha ve strateji ayrılmaz bir üçlüdür.

Etkinliğine on iki yaşından küçüklerin katılması uygun değildir. Mayıs ayı başında başlayan faaliyet Ekim ayı sonuna kadar sürdürülür.Her kullanıcının kask takmasının zorunlu olduğu bu paket programa hamileler, panik atak hastaları ya da hız korkusu olan kişilerin katılması uygun değildir.

Fethiye ATV safari turu programına katılmadan önce hazırlanacak küçük bir sırt çantası gün boyu her türlü ihtiyacınızın karşılanması için özenle planlanmalıdır. Bu çantanın olmazsa olmazları arasında; su geçirmeyen ayakkabı, güneş kremi, havlu yedek kıyafet ve bir miktar nakit para sayılabilir.

7- Eğlenceli ve Keyifli Fethiye Dalyan Turu

Dalyan’da tekneye binip ilk durak olan Dalyan ile Köyceğiz Gölü’nün birleşme noktasına geçiyor ve Köyceğiz Gölü’nün ilgi çekici tarihi ile ilgili bilgilendirme için 10 dakika boyunca burada duraklıyorsunuz. Daha sonra kısa bir tekne yolculuğu ile gölün hemen kıyısındaki Sultaniye Çamur Banyosuna geçiyoruz.

dalamanturlarıfethiyeaktivitesi

Likya döneminden beri binlerce yıldır bölgedeki en eski ve en aktif banyo olma özelliğini taşıyan Sultaniye Kaplıcası Çamur Banyosu, bölgede bulunan çamur banyoları arasından en iyisi olarak nitelendirilmektedir. Burada ağır bir şekilde sülfür kokusu yayan birkaç sıcak su havuzu vardır ve bu havuzların birçok iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Dalyan turu ile bu havuzlara girdiğinizde kendinizi yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz, cildiniz daha genç ve pürüzsüz hissedecek, vücudunuzdan toksinler atıldığı için daha gevşemiş ve sağlıklı hissedeceksiniz. Daha sonra Dalyan turu devamında İztuzu Plajı’na giderken kanal üzerinde göreceğiniz antik ticaret şehri Kaunos’tan kalan Kaya Mezarları‘nın görüntüsü sizi büyüleyecek.

dalamanturufethiyeaktivitesi

İztuzu Plajı’na Geçiş

Kaya Mezarları’ndan sonra, bir buçuk saatlik yüzme ve dinlenme molası için Dalyan nehrinin denizle buluştuğu yer olan İztuzu Plajına geçilir.dalamanturufethiyeaktiviteleri

Eğer şanslıysanız dünyanın en büyük ikinci sert kabuklu deniz kaplumbağası olan Caretta caretta kaplumbağasına doğal ortamında rastlayabilirsiniz. Yeterli bilimsel kanıt olmamasına rağmen Caretta caretta kaplumbağasının kırk milyon yıldır bölgede var olduğu ve ürediği tahmin edilmektedir. Kameralarınızı her an hazır tutun, zira bu muhteşem canlının resmini çekme şansının ne zaman elinize geçeceğini asla bilemezsiniz!

dalamanturucarettacaretta

İster eşiniz ile baş başa romantik bir tatilde olun, ister aileniz ile eğlenmenin peşinde, isterseniz de tek başınıza bir keşif turunda olun; vücut dengenizi bulmak ve zihninizi boşaltmak için, dost canlısı havası, muhteşem yemekleri, muhteşem doğal ve tarihi zenginlikleri ile Dalyan Turu kesinlikle yaz tatilinize dahil etmeniz gereken bir turdur.

8 – Fethiye At Safari Turu İle Doğa Gezisi

Ölüdeniz’in ve Kayaköy’ün güzelliğini bir de at üzerinden kovboy gözüyle keşfetmek ister misiniz? Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki ya da üç saat süren iki ayrı parkurdan birini tercih edip dünyaca ünlü Ölüdeniz’in güzelliğini tepeden izlemek için ormanlık ve patika yollardan tepeye çıkıyorsunuz veya eski patika kaya yolundan Rumların terk ettiği Kayaköy’e ulaşıyorsunuz. Her iki Fethiye at safari turunda da verilen molalarla Ölüdeniz’in muhteşem manzarasını ve yamaç paraşütlerini izleyebilir ya da tarihi Rum evlerini, kiliselerini ziyaret edebilirsiniz. Önceden hiçbir deneyim ve eğitim gerektirmeyen bu tura herkesin katılmasını tavsiye ederiz.

atsafariturufethiye

Tüm atlar uysal, eğitimli ve dost canlısı olup, deneyimli deneyimsiz tüm biniciler için uygundur. Tercihinize bağlı olarak iki Fethiye at safari rotası bulunuyor; Birincisi çam ormanı içinden Ölüdeniz sahiline gitmektedir,İkincisi ise çam ormanı içinden geçerek Kayaköy‘e gitmektir.

dalyanatturufethiyeaktivite

Seçim tamamen sizin 🙂

9 – Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Ölüdeniz temiz deniz suyunun yanı sıra harika manzaralara da ev sahipliği yapmaktadır. Ölüdeniz üzerinde yapacağınız yamaç paraşütü aktivitesi ile Fethiye doğasını adrenalin ile birlikte izleme şansına sahip olabilirsiniz. Güvenli ekipmanlar ve tecrübeli atlayış ekiplerimiz ile sizlere sunduğumuz Ölüdeniz yamaç paraşütü etkinliğinde gökyüzünde kuşlar gibi süzüleceksiniz.

oludenizyamacparasutuaktivitesifethiye

Ölüdeniz yamaç paraşütü için sizleri klimalı araçlarımızda 30 dakikalık ulaşım ile atlayışı gerçekleşitreceğimiz Babadağ’a çıkarıyoruz. Ardından Türk Hava Kurumu sertifikalı pilotlarımız ve atlayış ekibimiz ile kısa bir eğitimin ardından gökyüzüne süzülmek için atlayışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

10 – Likya Yolu Turu İle Doğa Yürüyüşü

Arkadaşlarınızla ya da ailenizle Fethiye’nin benzersiz doğası içerisinde harika bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Likya Yolu oldukça uzun ve yorucu bir tur olmasına rağmen, bir çok etabı ile rahatlıkla yürünebilmektedir. Likya Yolu’nda Fethiye’nin doğası ile Ölüdeniz’in karşımını gözlemleyebilirsiniz.

likyayolufethiyeaktiviteturu

Bu tura çıkmadan önce çantanıza su ve gerekli malzemeleri almayı unutmayın. Ancak çantanızı da çok doldurmamaya özen gösterin. Bunun nedeni ise çantanızın çok ağır olması durumunda Likya Yolu turunda oldukça yorulabilirsiniz.

fethiyebanner

İlginizi Çekebilecek İçeriklerimiz :

Tatili Eğlenceli Hale Getiren Fethiye Günlük Turlar

Tatilinizi Canlandıracak Fethiye Aktivite Rehberi

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları

Bu yazımızda sizlere Fethiye’de yapmanız gereken 10 aktivite detaylarını sizlere aktarmaya çalıştık. Fethiye aktiviteleri hakkında daha detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilir, öneri ve görüşlerinizi rahatlıkla ekibimize iletebilirsiniz.

10 Yorumlar

 • İnsanın hepsine gidesi geldi.Bu yararlı yazı için teşekkürler, elinize sağlık.

  • Yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Dilerseniz Fethiye aktiviteleri ile ilgili diğer içeriklerimizi de inceleyerek aktiviteler hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

 • Çok bilgilendirici bir yazı olmuş ellerinize sağlık

  • Yorumunuz için çok teşekkür ederiz.

 • Gitmeyi düşünenler için çok yararlı bir yazı olmuş teşekkürler

  • Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederiz. Fethiye bölgesine gitmeden önce MottoJoy uygulamasını indirerek, etkinlikler hakkında daha detaylı bilgiler alabilir ve tatil planlamanızı yapabilirsiniz.

 • Harika bir yazı olmuş ellerinize sağlık

  • Çok teşekkür ederiz. Fethiye aktiviteleri hakkında yeni içeriklerimizin devamı gelecektir.

 • Gerçekten detaylı ve güzel bir içerik olmuş. İnsanın okurken hepsine gidesi geliyor. Bu paylaşım için teşekkürler.

  • Yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Fethiye aktiviteleri hakkında detaylı bilgileri sizlere sunmaya gayret gösterdik. Dilerseniz Fethiye’de yapılacak aktiviteler hakkında diğer içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç