Fethiye'de Gezilecek Yerler : Ölüdeniz - Mottojoy

Fethiye’de Gezilecek Yerler : Ölüdeniz

Bu yazı serimizde sizlere Fethiye’de gezilecek yerler ve bölgeleri detaylı bir şekilde sizlere anlatmaya çalışacağız. Bölgelere göre yapabileceğiniz aktiviteleri, fiyatlarını ve dikkat etmeniz gerken konuları aktaracağız.

oludeniztekneturlari

Fethiye’de gezilecek yerler serimizin ilk durağında Öldeniz’i ziyaret edeceğiz.Ölüdeniz dünyanın en güzel plajlarından biridir. Bu dünya çapında prestijli birçok dergide veya listelerde karşımıza çıkıyor. Antik Çağda “Işık ve güneş diyarı” olarak bilinen Ölüdeniz, turkuaz ve mavi rengiyle, nefis kumlarıyla tüm gün deniz ve güneşin keyfini çıkaracağınız bir yer.

Ölüdeniz Nerede ? Ulaşım Nasıl Sağlanır ?

Mavi bayraklı bu tertemiz yer Fethiye merkeze 13 km uzaklıkta. Merkezden kalkan dolmuşlarla buraya gelebilirsiniz. Ölüdeniz Fethiye’de gezilecek yerler listesinin başında gelmektedir. Benzersiz manzarası ve temiz doğası ile stresinizi atabileceğiniz Ölüdeniz’de yapabileceğiniz bir çok aktivite de bulunmaktadır. Günlük tekne turları ile eşsiz doğaya sahip koyları gezebilir ve serin sularda doya doya yüzebilirsiniz.

Ölüdeniz’de Ailemle Vakit Geçirebilir miyim ?

Fethiye içerisinde ailenizle gidebileceğiniz bir çok tur ve gezebileceğiniz bir çok yer bulunmaktadır. Özellikle arka taraftaki lagün kısmında metrelerce gitseniz dahi sığ olduğundan çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için de nefis bir yer. Buna ek olarak Ölüdeniz tekne turları aileler için özel etkinlikler ve geziler de düzenlenmektedir.

Ölüdeniz’de Mutlaka Gitmeniz Gereken Yerler

Ölüdeniz’de yolunuzun düşmesi gereken ilk yer Kumburnu Plajı’dır. Oldukça sakin bir koy olduğunu için dalgalarla boğuşmak zorunda kalmayacağınız Kumburnu Plajı’na giriş ücretlidir. Tam 7 TL, öğrenci 3,5 TL iken özel aracınızla geldiğinizde ise giriş ücreti 25 TL’dir. Motosiklet ile geliyorsanız kişi başı 7 TL ödemeniz gerekiyor.

Yaklaşık 300 kişilik otoparkı bulunan Kumburnu Plajı’nda şezlong ve şemsiye kiralamak isterseniz ücret 10 TL’dir. Ayrıca yeme içme için kafeterya ve büfe hizmetleri de var. Ancak en güzel yerler şezlong ve şemsiye sunulan işletmeler tarafından tutulmuş. Havlu atabileceğiniz yer dahi yok. Hafta sonları ve bayramlarda adım atılamayacak kadar kalabalık olduğu aklınızda bulunsun. Ölüdeniz’e giremezseniz tercihiniz Belcekız Plaj’ından yana olabilir.

oludenizyapilacakaktiviteler

Keyifli Ölüdeniz Turları Nasıl Bulunur ?

Fethiye Ölüdeniz’de keyifli ve unutulmaz bir tatil geçirmek istiyorsanız, Motto Joy uygulaması ile yapabileceğiniz tüm aktiviteleri ve aktivite fiyatlarını tek tıkla görebilirsiniz. Turlar ve aktiviteler hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı ekran üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece unutulmaz bir Fethiye tatili geçirebilirsiniz.

Ölüdeniz tekne turları Fethiye’de yapabileceğiniz en popüler aktiviteler arasında bulunmaktadır. Bu tekne turları içerisinde öğle yemeğinin yanı sıra birbirinden güzel koyları gezebilirsiniz. Koylarda kısa molalar vererek serin suların keyfini çıkarabilirsiniz.

El değmemiş koyları, yeşilin her tonunu görebileceğiniz ormanları, huzur dolu havası ve adrenalin sporlarına elverişli doğası ile Ölüdeniz’i keşfetmediyseniz en az 3 gününüzü bu eşsiz tatil beldesine ayırmanızı tavsiye ediyoruz. Ölüdeniz tatilinden sonra kendinizi yenilenmiş ve tüy gibi hafiflemiş hissedeceğinizden eminiz.

keyiflioludenizturlaribulmak

Bu yazımızda sizlere Fethiye’de gezilecek yerler ve bölgelerin başında gelen Ölüdeniz’de yapabileceğiniz aktiviteler ve günlük turlar hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Fethiye günlük turlar ve aktiviteler ile ilgili sorularınızı dilediğiniz zaman bize iletebilir, öneri ve görüşlerinizi ekibimiz ile rahatlıkla paylaşabilirisiniz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç