Fethiye Tüplü Dalış ile Ölüdeniz ’in Güzelliğini Keşfetmek - Mottojoy

Fethiye Tüplü Dalış ile Ölüdeniz ’in Güzelliğini Keşfetmek

Kış döneminde her ne kadar yaz gelsin, tatile çıkalım diye beklesek bile yaz geldiğinde birkaç gün sıkılmamız için yetiyor. Sıkıcı bir tatil yapmak yerine farklı aktiviteler ile tatilinizi renklendirmeye ve adrenalin katmaya ne dersiniz. Ekstreme su sporları tatilinize güzel bir deneyim katabilir. Denizin derinliklerini keşfetmeye ve yepyeni bir maceraya tüplü dalış yaparak atılabilirsiniz.

Fethiye tüplü dalış

Tüplü Dalış Nedir?

Tüplü Dalış (Scuba), yüksek basınçlı hava ile doldurulmuş tüpleri soluyarak yapılan aletli dalıştır. Dünyanın en güvenli ve güzel su sporlarından olan tüplü dalış aynı zamanda en çok tercih edilen su sporlarındandır.

Fethiye scuba diving

Tüplü Dalış Nasıl Yapılır?

İlk olarak dalışı nerede yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Okyanus ve deniz de tüplü dalış yapmak mümkündür fakat ikisi bambaşka heyecan boyutunda dalışlardır. Türkiye’de genellikle Ege kıyılarında tüplü dalışlar yapılır.Tüplü dalışa nerede yapacağımıza karar verdikten sonra deneme dalışı mı yoksa sertifikalı dalış mı yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Sertifikalı dalışlar, uzun bir eğitimin ardından alınan belgeler ile yapılabilir. Bu dalışların yanında birde deneme dalışları vardır. Bu dalışlara 14 yaşından büyük olmak şartıyla herkes katılabilir ve 7metreden derine inmemek suretiyle dalışlar gerçekleşir. Her iki dalış çeşidinde de eğitmenler sizi yalnız bırakmazlar ve olası durumlara tedbirlidirler.

Kimler Tüplü Dalış Yapabilir?

Dalış yapmak için 14 yaşını tamamlamış olmak gerekir. On dört yaşından olan gençler ebeveynleri ile gelerek dalışlara katılabilirler. Bunu dışında sağlık sorunları olmayan ve eğitim almış herkes tüplü dalışlara katılabilir.

Kimler tüplü dalış yapabilir

Fethiye’de Tüplü Dalış Rotaları

Fethiye yüzlerce güzellikleri olan Muğla’nın ilçelerinden biridir. Fethiye’de tatil yapmak hayatınızda katılmadığınız aktivitelere katılmak ve bir sürü yeni maceralar yaşamak demektir. Bu aktivitelerden birisi de tüplü dalış aktivitesidir. Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Dalyan Koyu gibi tarihi ve doğasıyla ünlü yerlerde tüplü dalışlara katılabilirsiniz.

Fethiye’de Tüplü Dalış Fiyatları

Tatile çıkmadan önce bütün turlarınızı ayarlayıp gittiğimde her şey eksiksiz olsun vakit kaybetmeyim diyorsanız eğer MottoJoy uygulamamızdan tatile gideceğiniz tarihi ve yapacağınız aktiviteyi seçerek daha uygun fiyatlara rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Fethiye tüplü dalış mottojoy

İlginizi Çekebilir:Fethiye’de Mutlaka Yapmanız Gereken 10 Aktivite/

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç