Fethiye Rafting Fiyatları ve Fethiye Rafting Nerede Yapılır? - Mottojoy

Fethiye Rafting Fiyatları ve Fethiye Rafting Nerede Yapılır?

Tatilde yüzmekten ve güneşlenmek sıkılmış farklı deneyimler arıyorsanız bu yazımızda sizlere hem serinleyip hem de aksiyon dolu dakikalar geçirebileceğiniz Rafting ’den bahsedeceğiz. Ailenizle takım kurarak gittiğinizde eğlencenin daha yükseleceği bu su sporunun tatilinize farklı bir aksiyon ve heyecan katacağınıza emin olabilirsiniz. Türkiye Rafting yapmak için oldukça elverişlidir çünkü birçok kızgın akarsuyu ve nehri bulunur. Biz bu yazımızda anlat anlat bitiremediğimiz Fethiye’den bir kere daha bahsedeceğiz. Boşuna on parmağında on marifet demedik tabi, Fethiye’de diğer aktiviteler gibi Rafting de yapabilirsiniz. Sizde hayatınızda bir kere bile olsa mutlaka Rafting yapmayı denemelisiniz. Eğer daha detaylı bilgi almak isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Rafting Nedir?

Fethiye’ye gittiğinizde yapabileceğiniz onlarca aktivite bulunur bu aktivitelerin çoğundan yazılarımızda bahsettik fakat bu bahsedeceğimiz aktivite bambaşka ve aksiyon dolu olacak. Bir su düşünün olabildiğince hızlı ve yüksek akıyorken siz üzerinde bulunan bir botla kürek çekerek ona karşı geliyorsunuz yani sizde tahmin edersiniz ki rafting yapıyorsunuz. Rafting her anında yüreğinizin ağzına geleceği fakat aynı zamanda hiç olmadığı kadar zevk alacağınız bir su sporu türüdür. Türkiye’nin birçok şehrinin azgın sularında yapılan ve tatilcilerin çok dikkatini çeken bu spor, takımlar halinde yapılır. Rafting yapacağınız yerde genellikle zorluk derecelerine göre parkurlar bulunur. Eğer ilk kez rafting heyecanını deneyimleyecekseniz 1.derece olan parkurda yapabilirsiniz.

Fethiye'de rafting

İlginizi çekebilir : Adrenalin Dolu Tatil İçin Yapılması Gereken Tatil Aktiviteleri

Fethiye’de Rafting Nerede Yapılır?

Dalaman Çayı

Fethiye içinde bir sürü güzellik bulunduran bir Muğla ilçesidir. Bu güzelliklerinden biriside Dalaman Çayı’dır. Marmaris ve Fethiye’nin arasında kalmış serin suyu ve içerisinde bulunan Rafting parkurlarıyla tatilcilerin Fethiye turlarına mutlaka ekledikleri yerlerden birisidir. Toplam uzunluğu 229 kilometre olan çay, Batı Torosların Göktepe ve Yaylacık dağlarından inen kolların birleşmesiyle büyüyor. Dar ve derin bir vadi içinde akarak, Ortaca’nın 8 km. güneyinden denize dökülüyor. Her mevsim turkuaz rengini koruyan Dalaman Çayı doğal kireç taşı ile beslendiği için de daima berrak görüntüsüyle gidenleri kendine hayran bırakıyor. Fethiye’de rafting en güzel Dalaman Çayında yapılır desek hiç yalan olmaz. İçinde birçok zorluk derecesini barındıran parkurları ve çaya dökülen şelaleleriyle unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.


İlginizi çekebilir : Fethiye’de Mutlaka Yapmanız Gereken 10 Aktivite

Fethiye: Dalaman Çayı Rafting Turu İçerisinde Hangi Hizmetler Bulunmaktadır?

MottoJoy uygulamasını indirerek Fethiye’de Rafting macerasına katılabilirsiniz. Rezervasyon yaptırdığınız zaman içerisinde birçok hizmetle karşılaşacaksınız. İlk olarak konakladığınız otelden servisimiz ile alınıp Köy kahvaltısı yapacak daha sonrasında açık büfe öğle yemeği yiyerek rehberlerimiz tarafından rafting turu hakkında bilgi alıp sonrasında ekipmanlarınızı alarak bu müthiş heyecana katılabilirsiniz. Tur boyunca yanınızda deneyimli bir rehber olacak ve size zor durumlarda müdahale edecektir bu yüzden içiniz rahat olabilir. Ekipmanlarımız sizin en rahat edeceğiniz şekilde ayarlanacak ve tur boyunca sizi rahat ettirmesi için düzenlenecektir.

Fethiye: Dalaman Çayı Rafting Fiyatları

Dalaman Çayında rafting yapmak için kişi başına ortalama olarak 150 TL civarında ücret ödemeniz gerekecektir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi toplu paket dahilinde MottoJoy uygulamasını indirerek rezervasyon yaptırabilir ve hepsi içinde uygun fiyata bu deneyimden yararlanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir : Fethiye’de Gezilecek Yerler – 11 Gezilecek Yer Önerisi
Bu yazımızda sizleri rafting ve Fethiye’de rafting hakkında bilgilendirdik.Eğer daha fraklı yerler ve farklı aktiviteler hakkında bilgi almak isterseniz diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç