Fethiye 12 Adalar Tekne Turu, Rotası ve Fiyatları - Mottojoy

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu, Rotası ve Fiyatları

Muğla’nın güzeller güzeli ilçelerinden biri olan Fethiye’de görmeniz gereken birçok doğal güzellik bulunuyor. Eşsiz denizi ve doğasıyla giden tatilcileri kendine hayran bırakan Fethiye’nin tekne turları da çok meşhur. Tekne turları ile birçok koyu görmeniz ve denizinin tadını çıkarmanız mümkün. En ünlü tekne turu rotalarından  birisi de 12 adalar turu. Fethiye Körfezi’nin batı ve kuzeybatı tarafından yer alan bu adalar sıralı şekilde bulunuyorlar. Bu turlar ile Fethiye ve çevresinde bulunan muhteşem güzellikteki adaları görebilirsiniz.

Fethiye 12 Adalar

12 Adalar Tekne Turu Rotası

12 adalar tekne turu rotaları katıldığınız tur acentesine göre farklılık gösterir. Kimi acenteler daha sakin köyleri tercih ederken kimileri turistlik yerleri tercih ediyor. Biz bu yazımızda en sık tercih edilen adalardan bahsettik.

Yassıca Takım Adaları

Genellikle bütün tur acentelerinin 12 adalar turunda ilk duraklarından olan Yassıca Adaları birbirinden güzel birçok adaya deniliyor. Bunların en ünlüsü olan Kaşık adası denize girmek ve kamp yapmak için en uygun adalardan birisidir. Diğer adaların isimleri ise Domuz, Tersane, Delikli, Kızıl adalarıdır.

Yassıca Takım Adaları

Kızılada

Güneşin doğuşu ve batışı anında kızıla döndüğü için isminin buradan geldiği bilinen Kızıl ada içinde çok az yapının olması ve balıkçılar için çok elverişli bir ada olması yönünden dikkat çeker. Kıyısında dalgalarının kapalı olması ve tur tekneleri için demirlemeye uygun olduğundan turlar boyunca mutlaka uğranan adalardan birisidir.

<pGüneşin doğuşu ve batışı anında kızıla döndüğü için isminin buradan geldiği bilinen Kızıl ada içinde çok az yapının olması ve balıkçılar için çok elverişli bir ada olması yönünden dikkat çeker. Kıyısında dalgalarının kapalı olması ve tur tekneleri için demirlemeye uygun olduğundan turlar boyunca mutlaka uğranan adalardan birisidir.

Kızılada

Tersane Adası

Her ne kadar Fethiye adası olarak bilinse de Göcek’e daha yakın olduğu için Göcek adası olarak da geçmektedir. Eskiden burada Bizans ve Osmanlı tarafından işletilen bir tersane olduğu rivayet edilir ve isminin de buradan geldiği bilinir. Hem tarihi kalıntılarıyla hem de doğal güzellikleriyle dikkat çeken bu ada tekne turlarının vazgeçilmezlerindendir.

Tersane Adası

Şövalye Adası

Tarihte Rodos şövalyelerinin yaşadığı bu ada ismini de buradan almaktadır. Yaşayan şövalyelerin eserlerin kalıntıları hala ada içinde bulunmakta ve gelen tatilcilerin çok ilgisini çekmektedir. Huzurlu ve sakin adalardan biri olan Şövalye adasının popülaritesinin git gide arttığı söyleniyor.

Şövalye Adası

Domuz (Prens) Adası

Eskiden bulunan yaban domuzlarından ismini alan ada aynı zamanda tarihte bir prensin yaşamasıyla Prens ismini de almıştır. Adanın limanının rüzgara kapalı olması tekneler için çok rahat demirlenmeyi sağlar ve bu yüzden turlar ile sıkça uğranan adalardan birisidir.

Domuz adası

12 Adalar Tekne Turu Fiyatları

12 adalar tekne turu fiyatları anlaştığınız acenteye göre değişiklik göstermektedir. Günü birlik düzenlenen turlar sabah 10:00 gibi başlayıp akşam saatlerine kadar devam ediyor. Yetişkin ve çocuklar için değişkenlik gösteren 12 adalar tekne turu fiyatları 50 ile 80 TL arasında değişebilmektedir.

En uygun fiyatlı 12 Adalar tekne turu fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Fethiye 12 adalar tekne turu, rotası ve fiyatları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Fethiye tekne turları hakkında daha detaylı bilgi almak için dilediğiniz zaman web sitemizden ya da mobil uygulamamızdan bize ulaşabilirsiniz. MottoJoy olarak iyi tatiller dileriz

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç