Extreme Tatil Aktivitesi Fethiye Yamaç Paraşütü - Mottojoy

Extreme Tatil Aktivitesi Fethiye Yamaç Paraşütü

Tatile gitmişsiniz ve tatilinizi unutulmaz aktivitelerle süslemek istiyorsanız extreme sporlar bunun için birebirdir. Extreme spor deyince akla ilk gelenlerinden biri ise yamaç paraşütüdür. Yamaç paraşütü yapılabilmesi için doğanın elverişli olması gerekir. Bu sebeple ülkemizde yamaç paraşütü, koşulların uygun olduğu sayılı yerlerde yapılabiliyor. Türkiye’de bu aktivitenin en çok yapıldığı yer ise yerli ve yabancı turistlerin çokça tercih ettiği Fethiye’dir.

Yazımızda sizler için Fethiye’deki en Extreme Tatil Aktivitelerinden birisi olan Yamaç Paraşütünü inceleyeceğiz.

Yamaç Paraşütü Yapmak

Yamaç paraşütü, yüksek bir tepenin üzerinden koşulup havalanarak, paraşüt ile gerçekleştirilen, Türkiye’nin sadece belirli yerlerinde bulabileceğiniz heyecanı bol bir extreme aktivitedir.

Fethiye'de yamaç paraşütüYüksek ve eğimli bir tepeden, alanında uzman bir yamaç paraşütü pilotuyla yapacağınız bu aktivite, pilotun tepe üzerinde koşmasıyla birlikte yerde açık duran paraşütün havalanmasıyla başlar. Havada muhteşem bir adrenalinle süren bu aktiviteyi isterseniz kameralarla kaydettirerek ölümsüzleştirebilirsiniz.

Fethiye’de Yamaç Paraşütü Yapmak

Fethiye’de bu aktivite için katılımcılar otellerinden alınıp kısa bir yolculuğun ardından Babadağ’ın 2000 metrelik tepesine çıkartılmasıyla başlayıp, hazırlıkların ve rüzgarın uyumlu olduğunun anlaşılmasıyla birlikte yaklaşık yarım saatlik sıra dışı uçuş keyfi ile devam eder. Eşsiz doğa ve muhteşem Fethiye manzarasına tanık olan tatil severler, inişlerini Fethiye’nin en sevilen denizlerinden birine sahip olan Ölüdeniz Plajına yaparlar.

Babadağ’ın 2000 metrelik bulutların üzerindeki tepesine çıkarken geçeceğiniz yollar da ayrı bir doğa harikası olduğundan bu etkinlik başlı başına muhteşem denebilecek kadar güzeldir.

Yamaç Paraşütü Tehlikeli Mi?

Yamaç paraşütü yapmak birçok tatil sever için çok düşündürücü bir aktivitedir. Çoğu kişi bu eğlenceyi çok tehlikeli bulur. Ancak bu aktivitenin en önemli noktası zaten tehlikeyi hissetmek ve bununla beraber muhteşem doğanın içinde süzülmektir.

Bu aktivite bu kadar düşündürücü olmasına rağmen Fethiye sınırları içine giren bir insan gökyüzünde ardı arkası kesilmeyen yüzlerce yamaç paraşütçüsünü görünce bu aktivitenin düşünüldüğü kadar tehlikeli olmadığını anlayacaktır. Özellikle Ölüdeniz sahiline gitmiş olan biri sahile iniş yapan yüzlerce keyifli insanı görünce kararsızlığı bırakıp derhal yamaç paraşütü yapması gerektiğini düşünecektir.

Fethiye'de yamaç paraşütü

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları

Fethiye’de Mutlaka Yapmanız Gereken 10 Aktivite

Fethiye’de Gezilecek Yerler : Ölüdeniz

Fethiye’de Gezilecek Yerler : Kelebekler Vadisi

1 Comment

  • Bu hafta arkadaşlarımızla beraber yamaç paraşütü deneyimini Mottojoy aracılığıyla gerçekleştirdik. Arkadaşımız için Bayan pilot bulmakta zorluk çekerken bize hem Bayan pilot buldular hemde her ulaşmak istediğimizde ulaşıp fazlasıyla bilgi ve öneri aldık. Hiç gitmemiş olup farklı aktivitelere katılmak isteyen herkes Mottojoy’u tercih edebilir. Teşekkürler 🙂

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç