Doğayı Keşfetmek İçin Tatilde Jeep Safari Aktivitesi - Mottojoy

Doğayı Keşfetmek İçin Tatilde Jeep Safari Aktivitesi

Yüksek binaların arasında doğaya özlem duyarken, hafta sonu tatillerimizi olabildiğince doğa ile iç içe geçirmeye çalışıyoruz. Doğa ile iç içe olmanın tadını almak için aktiviteler araştırıyor ve yeni şeyler arıyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz demektir. Piknik, yüzme gibi alışagelmiş aktivitelerden daha farklı bir aktiviteyi ele alacağız. Doğa ile iç içe olmanızı sağlayacak bu aktivitenin adı Jeep Safari.

Jeep Safari Nedir?

Jeep Safari normal araçların tırmanamadığı ve yürüyerek çıkılamayacak yerlere 4*4 arazi jeep araçlar ile tırmanarak, insan eli değmemiş yerleri keşfetmektir. Asfalt yollardan değil patika yollarda yapılan bu turları insanlar genellikle Akdeniz ve Ege veya Kapadokya çevresinde tercih ediyorlar. Tek araba şeklinde değil de konvoy şeklinde sürüşlerle turlar daha eğlenceli hale geliyor.

Türkiye’de Jeep Safari

Türkiye’nin var olan doğal güzellikleri çoğu yerde Jeep Safari yapmamıza imkan sağlıyor. Yüksek dağları, eğimli arazileri ile safariye tamamen uygun olan doğal koşulları sayesinde birçok bölgede Jeep Safari yapmak mümkün. Jeep Safari, ülkemize gelen turistlerin en çok tercih ettikleri aktivitelerden biri olduğu için tatil beldelerinde çeşitli Jeep Safari turları bulunuyor.

Türkiye’de Nerede Jeep Safari Yapılmalı?

Türkiye’de turistlerin Jeep Safari için en çok tercih ettiği bölgeler Ege ve Akdeniz Bölgesidir. Bu bölgelerde ise en çok tercih edilen şehirler Muğla, Denizli ve Antalya çevresidir. Fethiye Ölüdeniz’de yapacağınız turda eşsiz manzaralar ile karşılaşıp doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Bir diğer meşhur yerimiz ize Kapadokya. Kapadokya çevresinde balon turlarının yaygın olduğu kadar Jeep Safari turları da oldukça tercih ediliyor. Doğası ile Jeep Safari turlarına uygun olması ve manzarasının eşsizliği tercih edilmesinin ilk nedenlerinden olabilir. Eğer saydığım yerler size uzak geldiyse hayatın ortasında yani İstanbul’da Jeep Safari turlarının mümkün olduğunu müjdeleyebilirim. Şehrin biraz dışında yer alan dik rampalar sizi Jeep Safari turları için karşılıyor ve bir hafta sonu kaçamağında bile bu keyifli turlardan yararlanabiliyorsunuz.

Jeep Safari Turlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Jeep Safari turlarında öncelikli olarak mevsim şartlarına göre giyinmek önemlidir. Turların yapıldığı yerlerin yüksek yerler olduğunu varsayarak yağmur yağma olasılığını göz önüne almamız gerekir bunun için yanımıza yağmurluk almamızın yararı olabilir. İkinci olarak telefon veya fotoğraf makinelerinizi korumak için su geçirmeyen kılıflar ile olası kazaların önüne geçebilirsiniz.

Jeep Safari Fiyatları Nedir?

Jeep Safari turlarının fiyatları yapacağınız bölgeye, tur şirketine ve mevsime göre değişmektedir. Genellikle yaz mevsiminde tercih edilen tur fiyatları diğer mevsimlere göre çok yüksek olmaktadır. Bunun bir diğer nedeni ise turistlerin çok tercih etmesi ve turlara olan taleplerin yoğunluğu olabilir. Ortalama fiyattan bahsedersek yetişkinler için 60 TL den, çocuklar için ise 30 TL den başlayan fiyatlarla turlara katılabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Fethiye’de Mutlaka Yapmanız Gereken 10 Aktivite 

5 Yorumlar

  • çok açıklayıcı bir yazı olmuş ellerinize sağlık en kısa zamanda denemek istiyorum.

  • Jeep safariyi hep merak etmiştim. Böyle bir yazıya denk gelmek benim için gerçekten bilgilendirici oldu. Ellerinize sağlık.

  • Merhabalar, çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Jeep safari yapmak içi heyacanla yaz tatilini bekliyorum. Teşekkürler..

  • Jeep safari, 2011 yazında tanıştığım ve her yaz tekrarladığım aktivite… O yıllar yüreği avuçlarımda atan bir can yoldaşıyla gün batımını izlemek için kiralamıştık, şimdi ise vazgeçemediğimiz bir serüven oldu. Daha önce Karadeniz bölgesinde yaptığımız bu safari sizin yazınızla birlikte Ege’ye batı Akdeniz’e doğru gitme isteği uyandırdı. Ülkemizde eğlence anlayışı farklı olduğu için fiyatlandırmasında çok adil olduğunu düşünmüyorum, Karadeniz bölgesinde kiraladığımız safariler yıllara göre sürekli bir fiyat değişimi içerisindeydi. Ege’de bahsettiğiniz fiyatlar çok uygun gibi gözüküyor. Yanıma hayat yoldaşımı alıp bir an önce jeep safariyi yerinde tatmaya can atıyorum. Bu bilgilendirici yazınız için teşekkür ederim, kalın sağlıcakla.

  • Yazınızı çok beğendim ve jeep safariye çok heveslendim. Bu kadar uygun olması bir öğrenci için çok iyi gerçekten. Ellerinize sağlık

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç