Birbirinden Keyifli Manavgat’ta Yapılacak Aktiviteler - Mottojoy

Birbirinden Keyifli Manavgat’ta Yapılacak Aktiviteler

Uzun bir çalışma sürecinin ardından keyifli bir tatil geçirmek için detaylı bir tatil planı yapmak geçireceğiniz tatilin keyfini artıracaktır. Bu tatilde yeni yerler keşfedebilirsiniz ya da vakit geçirmeyi çok sevdiğiniz tatil bölgesinde farklı aktiviteler ile unutulmayacak bir tatil geçirebilirsiniz. Bu yazımızda ise sizlere Antalya’nın benzersiz doğasına sahip Manavgat’ta yapılacak aktiviteleri ve bu aktiviteler hakkında detaylı bilgileri paylaşacağız. Eğer bu tatilinizi Manavgat’ta geçirecekseniz ve böyle keyifli aktiviteler yapmak isterseniz tatile çıkmadan önce Motto Joy uygulamasını indirmeyi unutmayın.

Oymapınar Barajı Tekne Turu İle Huzulu Bir Tatil Geçirin

Manavgat’ta yapılacak aktiviteler listemizin başında Oymapınar barajında oldukça huzurlu bir tekne turu yer alıyor. Dünyanın en güzel baraj göllerinden birinde dingin suların üzerinde tekneyle açılarak yaşayacağınız konforun tadına varın. Yeşil Kanyon 2 farklı kanyonun göz kamaştırıcı manzarası ile sizi bambaşka bir boyuta taşıyacak. Doğa da muhteşem güzelliğiyle size kucak açacak.
oymapinartekneturuveteknesi

Tekneyle katılacağınız bu Yeşil Kanyon turu günlük hayatın stresinden arınmanın ve bu huzurlu ortamda sakin ve dingin bir gün geçirmenin en ideal yolu.

İlginizi çekebilir : Mutlaka Keşfetmeniz Gereken Manavgat’ta Gezilecek Yerler

Bu göz kamaştırıcı göl manzarasını seyrederek yapacağınız Oymapınar tekne turu rıhtımdan başlar ve Yeşil Kanyonun zümrüt yeşili sularında, çevredeki harikulade doğal güzelliklerin eşlik ettiği 14.5 kilometrelik bir gezintiyle sona erer.  Bölge aynı zamanda çok nadir görülen bir tür olan ve nesli tükenmekte olan balık baykuşlarına da ev sahipliği yapar.

yesilkanyontekneturuvedoganinguzelligi

Göl kenarında yerli halkın işlettiği bir restoranda yiyip öğle yemeğinin ardından yüzme molası verilir.

Seyahat ettiğiniz bu ahşap konforlu teknede güverteye uzanarak rahatlayabilir ve teknede yapılacak içecek servisiyle serinleyip ferahlayabilirsiniz. Oymapınar tekne turu sırasında Toros Dağları bitki örtüsü kuşağının farklı açılardan panoramik manzaralarını yakalayabilirsiniz.

oymapinartekneturuveyesilkanyon

Köprülü Kanyon Rafting Turunda Heycanı Dorukta Yaşayın

Manavgat’ta yapılacak aktiviteler arasında en haraketli ve heycanlı olan Köprülü Kanyon rafting ile listemize devam ediyoruz. Köprülü kanyon rafting turunda, otelden alınışınızın ardından doğal güzelliği muhteşem olan 14 kilometre uzunluğundaki nehirde rafting keyfine hazır olun.

koprulukanyonraftingheycani

Başlangıç noktasında misafirlere Rafting, Raft’lar, güvenlik ve program hakkında gerekli bilgiler verilir. Bu turu sadece rafting olmaktan çıkarıp mümkün olduğunca eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmeye özen gösterilir. Bunun için de bazı bölgelerde molalar verilir, kısa doğa yürüyüşü yapılır, kanyon turu yapılır, tarihi köprü gezdirilir, çaya atlama aktiviteleri düzenlenir.

koprulukanyonraftingtururotasi

Ayrıca rafting sırasında yolculuğunuzu videoya kaydettirebilir, buz gibi sularda yüzebilir ve hem heyecan, hem de eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz.

Misafirler belirlenen alınış noktasından alınırlar. Araçlar saat 11.00 – 11.15 sularında Köprülü Kanyon’ da ki tesise ulaşırlar. Tesiste misafirlere rafting sporunun incelikleri, dikkat etmeleri gereken konular ve malzemelerin kullanılması ile ilgili bilgiler uygulamalı olarak anlatılır.  Rafting sporuna hazırlanan misafirlerin başlama noktasına transferi yapılır. Misafirler raftinge başlamadan önce  Büğrüm Köprü’  de  mola  verirler.  Tarih  ve  doğanın  kucaklaştığı   bölgede   sporcular  berrak  suda  gönüllerince  yüzerler, kanyondan atlarlar, fotoğraf çektirler.  Kısa kanyon turundan sonra misafirler başlangıç noktasına kısa bir doğa yürüyüşü yaparlar ve nehrin başındaki botlara ulaşırlar. Saat 11:45 civarı botlarla raftinge başlayan misafirler tur esnasında sadece rafting yapmakla kalmaz, ağaçtan atlama aktiviteleri, eğlence molaları, yüzme molaları vs. molalar vererek turu renklendirirler.

Saat 14:45 civarı bitiş noktasına gelen misafirler yorgunluklarını atmak için biraz dinlenirler ve öğle yemeğine geçerler. Yemekten sonra tüm misafirler hazır olduğunda o grubun yaptığı Rafting Turu’nun videosu televizyona koyulur ve misafirler videoyu seyrederler. Dilerlerse bu videoyu satın alabilirler. Video ve fotoğraf seyrinden sonra misafirler klimalı araçlarla alındıkları noktaya bırakılmak üzere yola çıkarlar.

koprulukanyonraftingturuveguzergahi

Parkur  14  kilometrelik  nehir  şeridinde  uluslararası  standartlara  göre  1 ve 2  zorluk  dereceli  rapitlerden  oluşmaktadır. Başlangıç noktası Roma  Köprüsü’nün  hemen  yanında  olup,  bitiş  noktası  Beşkonak ‘ı 2  kilometre  geçtikten  sonradır.

Doğanın Derinliklerinde Green Canyon Jeep Safari Turu

Manavgat Green Canyon jeep safari turu, Toros dağların eteklerinde yeşil kanyon olarak adlandırılan Oymapınar barajının bulunduğu bölgede üstü açık landrover jeeplerle yaptığımız eğlenceli, heyecanlı safari turudur. Bu turda ormanlarla kaplı dağlık bölgede üzerine Oymapınar Barajı kurulan Manavgat nehrinin yeşil su manzarasına hayran kalacak ve huzur bulacaksınız. Yol üzerindeki küçük hayvanat bahçesinde bölgede yaşayabilen bazı hayvanları göreceksiniz. Kanyonun altındaki yeşil gölde yüzebilir, kanolara ve su bisikletlerine ücretsiz binebilirsiniz. Ayrıca yemek yediğimiz restoranlarda balık tutma şansını yakalayabilirsiniz. Diğer safari turlarından farklı bir rotaya sahip bu turu doğa ve safari severler mutlaka denemeli.

greencanyonjeepsafarituru

Side At Safari Turuyla Kendinizi Doğanın Kollarında Hissedin

İnsanoğluna en sadık canlılardan olan atlar üstünde, tertemiz Akdeniz havasını teneffüs etmeye ne dersiniz? Side at safari turu ile Akdeniz’in doğasını keşfetmek ve atalarımız gibi at binmek ister misiniz? İster usta, ister amatör bir binici olun, güzelim Akdeniz doğasında at binmek, tatilinizde yaşayacağınız farklı bir tecrübe olacaktır.

Oteller bölgesine yakın olan at çiftliğinde, özel eğitimli Arap atları ve yerli atlar bulunmaktadır. Atların hepsi eğitimli ve uysal olup at binmek son derece güvenlidir. Üç farklı at parkuru bulunmaktadır. İsterseniz Side sahil kesiminde, isterseniz Side yakınlarındaki yemyeşil çam ormanlarında ya da Toros dağlarındaki patikalarda at binmeyi seçebilirsiniz.

sideatturuvesideatsafari

Binmeden önce at eğiticileri sizleri atlar hakkında bilgilendirip gerekli eğitimi verecekler ve komutları öğreteceklerdir. Eğitim sonrası, tertemiz doğada dinlendirici ve keyifli bir saatlik Side at turunda at eğiticileri eşliğinde çıkacaksınız. Side at safari turunun sonunda, sizleri yine araçlarla otellerinize bırakacaklar. Bir doğal meditasyon olan bu aktiviteyi tatilinizde mutlaka denemelisiniz.

İlginizi çekebilir : Mutlaka Keşfetmeniz Gereken Manavgat’ta Gezilecek Yerler

Bu yazımızda sizlere birbirinden keyifli Manavgat’ta yapılacak aktiviteleri detaylı bir şekilde anlatmaya ve turlar hakkında bilgiler vermeye çalıştık.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç