Ailenizle Yapabileceğiniz Tatil Aktiviteleri - Mottojoy

Ailenizle Yapabileceğiniz Tatil Aktiviteleri

Yaz döneminde okullar tatile girmişken, yıllık izinler alınmış dinlenme vakti gelmişken veya evde oturmaktan sıkılmışken ailenizle güzel ve keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak aktiviteler aradığınızın farkındayız. Bu yüzden bu yazımızda sizlere ailenizle yapabileceğiniz tatil aktivitelerinden bahsedeceğiz.

İlk bahsedeceğimiz aktivitemiz kesinlikle piknik aktivitesidir. Çünkü keyifli vakit geçireceğiniz, hamağınızı kurup, semaverde çayınızı demleyip, gökyüzünü izleyeceğiniz samimi ve sıcak ortamları piknik ile bulmanız mümkün. Fakat piknik yeri seçerken tüm bu istediğiniz koşulları gözden geçirip ona göre rota belirlemelisiniz.Rotanızı belirledikten sonra doğanın tadını çıkarın.

Kamp Yapmak

Piknik yaptık fakat yetmedi, birkaç gün temiz oksijen soluyup, kuş sesleri ile uyanmak istiyoruz diyorsanız kesinlikle kamp yapmalısınız demektir. Yanınıza kamp malzemelerinizi alıp yola koyulmalısınız. Kamp yeri seçerken su kaynağına yakın olmasına ve yabani hayvanların bulunmamasına dikkat etmelisiniz.İsteklerinize göre bir kamp alanı seçip tatilinizin keyfini çıkarın.

Deniz, Kum, Güneş…

Tatilin en vazgeçilmez aktivitelerinin başında deniz gelir. Havanın bunaltıcı etkisinden kaçıp serinlemek istiyorsanız veya biraz yanıp, bronzlaşayım diyorsanız soluğu denizde almamanız ne mümkün. Eğer denize kıyısı bulunan bir şehirde yaşıyorsanız kesinlikle şanslı taraftasınız. Eğer yaşadığınız yerde böyle bir imkanınız yoksa günü birlik gezilerden veya günlük kiralanan evlerden birini seçip planınızı yapmaya koyulmalısınız.

Bisiklet Sürmek

Bir aktiviteyi topluca yapmak her zaman o aktiviteyi daha eğlenceli hale getirir. Bisiklet sürmekte bu aktivitelerden biridir. Ailecek bisikletlere atlayıp yol bittiğince sürmek ve dinlenmek için limonata yudumlamak kadar keyif verici çok az şey vardır bizden söylemesi…

Film Seyretmek

Eğer evden çıkmak istemiyor ama ailenizle keyifli zaman geçirmek bir konu hakkında uzun uzun konuşmak istiyorsanız, ortak zevklerinize uygun bir film bulup, mısırınızı patlatıp keyfinize bakmalısınız. Evde yapılacak en güzel aktivitelerden birisi hiç kuşkusuz film seyretmektir.

Yeni Yerler Keşfetmek

Bu aktivitemiz daha çok yeni yerler gezip, yeni mekanlar keşfetmek isteyen ailelere uygun aktivitelerden birisidir. Şehir içi veya şehir dışında fotoğraflarını görünce mest olduğunuz, buraya kesin gitmeliyiz dediğiniz yerlere gitmek için bundan daha iyi bir zaman olamaz. Sırt çantanızı hazırlayın ve yeni yerler keşfetmeye doğru yola çıkın.

Fidan Dikmek

Doğayı sevdiğimiz kadar korumaya da önem göstermeliyiz. Her zaman ondan yararlanmak için değil bazen de onu canlı tutmak için kollarımızı sıvamalıyız. Aileniz ile dikeceğiniz bir fidan ilerde belki de sizin ve ailenizin nefesi, canı olacak. Bunu unutmayalım ve hep beraber fidan dikelim. İnanın ailenizle yapacağınız bu aktivite hem size hem de doğaya çok iyi gelecek.

Bu yazımızda sizlere tatilde ailenizle yapabileceğiniz aktivitelerden bahsettik.Eğer daha farklı aktiviteler veya turlar hakkında bilgi almak istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Doğayı Keşfetmek İçin Tatilde Jeep Safari Aktivitesi

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç