Adrenalin Dolu Tatil İçin Yapılması Gereken Tatil Aktiviteleri - Mottojoy

Adrenalin Dolu Tatil İçin Yapılması Gereken Tatil Aktiviteleri

Tatil dendiğinde birçok insanın aklında farklı tarzlarda tatil canlanabilir. Bazı insanlar tatil denildiğinde huzuru, dinlenmeyi, sakinliği düşünürken bazıları ise çılgınca eğlenmeyi, adrenalini doruklarında yaşamayı düşünür.  Dinlenmek için gidilen tatillerde ortamın sakin olması, insan yoğunluğunun olmaması yeterliyken, eğlenmek için gidilen tatillerde bulunduğunuz yerde birbirinden farklı aktivitelere ulaşabilmeniz şarttır.

mottojoy-banner2

Bu yazımızda MottoJoy olarak sizlere adrenalin dolu bir tatil için yapılması gereken tatil aktivitelerinden bahsedeceğiz.

Yamaç Paraşütü

oludenizyamacparasutukeyfi

Adrenalin dolu bir tatil denildiği anda akla gelecek aktivitelerden biri de yamaç paraşütüdür. Yamaç paraşütü, doğa şartlarından kaynaklı olarak her yerde yapılamamakla birlikte Türkiye’de Fethiye, Abant, Gölbaşı ve Pamukkalede yapılabilmektedir.

Yamaç paraşütü yapmak için bir pilot eşliğinde atlamanın yapılacağı tepeye çıkılır. Tepe üzerinde atlama öncesi hazırlıklar tamamlandıktan sonra rüzgarın da uyumlu olduğunun anlaşılmasıyla atlayış yapılır. Adrenalin dolu bu uçuş muhteşem manzara eşliğinde yarım saat ile kırk beş dakika arasında sürer.

Yamaç paraşütü, yapmaktan pişman olmayacağınız en güzel tatil aktivitelerinden biridir.

Tırmanış

Tırmanış

Tırmanış en keyifli tatil aktivitelerinden biridir. Eğlenceli olmasının yanında zor da olan bu aktivite sırasında normalde görme imkanınız olmayan birbirinden güzel manzaralarla karşılaşabilir, unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz. Tırmanış sırasında kamp yapabilir, bulunduğunuz doğanın tadını günlerce çıkarabilirsiniz.

Rafting

Rafting, Türkiye’nin birbirinden güzel nehirlerinde yapabileceğiniz heyecan dolu bir aktivitedir. Takımınızla beraber suyun akışına kapılarak ve botunuza yön vererek yapacağınız rafting, botdaki herkesin çabasını gerektiren bir aktivitedir.

Bazı rafting alanlarında turlar günlük olarak yapılabildiği gibi, kamplı ve birkaç günden oluşacak şekilde de planlanabilmektedir.

Skydiving

Skydiving, yapılması için daha önceden eğitimi alınmış olması gereken bir aktivitedir ancak bazı bölgelerde günlük teorik eğitimin ardından tecrübeli bir pilot ile de yapma fırsatı bulabilirsiniz. Cesaret gerektiren bu aktivite, uçmakta olan bir uçaktan atlamanız ile başlayıp kısa bir uçuşun ardından paraşütün açılmasıyla süzülerek inmeniz ile son bulur.

Çok fazla insanın cesaret edemediği skydiving’i yapmak hayat boyunca yapabileceğiniz en adrenalin dolu tatil aktivitelerinden biri olacaktır.

Kite Board

Kite Board, rüzgarın gücünü kullanarak suyun üzerinde bir tahta ile süzülerek gerçekleştireceğiniz bir sörf aktivitesidir. Yapmasının çok keyifli olmasının yanında suya düşmemek için göstereceğiniz çaba sörf sırasında size heyecan katacaktır. Eğer daha önce Kite Board yapmamışsanız veya bunun eğitimlerini almamışsanız yapmakta zorluk çekeceksinizdir. Ancak bu tarz aktivitelerin bulunduğu bölgelerde Kite Board eğitimi alabileceğiniz mekan bulmak pek de zor olmaz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç