Adrenalin Dolu Dalaman Rafting Turu ve Fiyatları - Mottojoy

Adrenalin Dolu Dalaman Rafting Turu ve Fiyatları

Rafting, raft adı verilen şişme botlarla çay, ırmak veya nehirlerde kürek çekerek yapılan bir ekstreme su sporudur. Genellikle 6-8 kişi toplanarak yapılan bu spor katılımcılara büyük eğlence ve adrenalin sağlar. Raftinge başlamadan önce küçük bir eğitimden geçerek koçlar tarafından hazır hale getiriliyorsunuz bu eğitimin nedeni rafting turunun daha uyumlu ve eğlenceli geçmesini sağlamaktır. Gerekli kıyafetleri giyip kaskınızı taktıktan sonra raftingin doğasını keşfedip eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Rafting denilince ilk akla gelen birkaç yer vardır,Dalaman Çayı da bunlardan bir tanesidir. Muğla’nın Dalaman ilçesinde bulunan Akdeniz ve Ege bölgelerinin sınırını oluşturan bu çay genellikle rafting yapmak için tatilcilerin uğradıkları duraklardandır. Dalaman Çayı’nın çevresi sulak arazi olduğu için tarım bölgesi olarak kullanılmaktadır. Doğal kireçtaşı ile beslenen çayın rengi turkuaz ve mavi renklerini alarak muhteşem bir görüntüye ev sahipliği yapar.

Dalaman'da Rafting

Dalaman Raftinge Nasıl Gidilir?

Muğla’nın Dalaman ilçesinde bulunan Dalaman Çayına; Fethiye, Marmaris, Ölüdeniz, Hisarönü, Ovacık, Çalış ve Göcek bölgelerinden otobüsler kalkmaktadır. Eğer şehir dışından gelecekseniz en kolay ulaşım yolu uçaktır. Muğla Dalaman Hava Limanı’na inerek oradan taksi veya otobüslerle kolayca ulaşabilirsiniz. Yani Dalaman Çayına ulaşım oldukça kolaydır. Ancak Dalaman’a gitmeden önce Motto Joy uygulamasını indirerek anında Dalaman rafting aktivitesini satın alabilir ya da rezarvasyon yaptırabilirsiniz. Böylece keyifli ve sorunsuz bir Dalaman rafting turu ile unutulmayacak bir tatil geçirebilirsiniz.

Dalaman Raftinge Nasıl Gidilir?

Kimler Rafting Yapabilir?

Yaş sınırı olarak 16 yaşından büyük olan herkes rafting yapabilir fakat yüzmesine engel bir sağlık sorunu bulunanlar raftinge katılamazlar. Bilindiğinin aksine çok iyi yüzme bilmek rafting için bir ön koşul değildir. Çünkü rafting yapmadan önce giyilen kıyafetler yani şişme yelekler sizin suyun üstünde kalmanızı sağlar. Aynı zamanda rafting boyunca düşme durumuyla karşılaşırsanız rafting eğitmeniniz hemen müdahale ederek sizlere yardımcı olacaktır.

Kimler rafting yapabilir

Dalaman Rafting Fiyatları

Rafting turu fiyatları tarihlere ve yoğunluğa değişiklik göstermektedir. Bazı acenteler yemek ve ulaşım dahil turlar düzenlerken bazıları ise bunları karşılamazlar. Rafting turu için araştırma yaparken bu seçeneklere dikkat etmeniz önemlidir. Hepsi dahil turlar sizin için daha avantajlı olacaktır. Ulaşım, ekipman ve yemek dahil turlar ortalama 100 TL’den başlamaktadır.

İlginizi Çekebilir://3.123.4.168/blog/tatilinizi-canlandiracak-fethiye-aktivite-rehberi/

Bu yazımızda sizlere adrenalin dolu dalaman rafting turu ve fiyatları hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Aklınızdaki sorular için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilir, öneri ve görüşlerinizi dilediğiniz zaman ekibimize iletebilirsiniz. Motto Joy olarak iyi tatiller diliyoruz.

 

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp ile İletişime Geç